В Україні буде створено мережу аграрних антирейдерських штабів (Аудіо)

В Україні буде створено мережу аграрних антирейдерських штабів (Аудіо)

До 15 серпня в Україні має бути створено мережу регіональних аграрних антирейдерських штабів. Нагадаю, це рішення уряд ухвалив 9 серпня у відповідь на скарги фермерів про численні випадки незаконного захоплення земельних ділянок, врожаю, іншого сільськогосподарського майна.

Продовжує Наталія Чабанна:

"У деяких областях антирейдерські штаби вже функціонують. За словами заступника міністра юстиції з питань реєстрації Олени Сукманової, до складу кожного входитимуть представники мін’юсту, правоохоронних органів, держгеокадастру та громадських організацій, місцевих громад. Працюватимуть ці штаби на базі місцевих органів влади, говорить Олена Сукманова.

За перше півріччя цього року сама лише Асоціація фермерів та землевласників зареєструвала 570 звернень фермерів про незаконне захоплення їхнього майна – розповів Президент асоціації Іван Томич. Іван Томич сподівається, що штаби справді повернуть ситуацію на краще. А ось голова фермерського господарства з села Бокове, що на Кіровоградщині, Володимир Уткін з особистого досвіду стверджує – чиновники на місцях можуть загальмувати будь-яку хорошу справу. Нерідко рейдерство прикривають, або й ініціюють саме представники місцевих адміністрацій, судді, прокурори. Володимир Уткін розповів, що аграрії Долинського району самі взялися захистити своє майно.

До подібних конфліктів сторони часто намагаються залучити людей із військовим минулим, подекуди, так би мовити, "наосліп". Колишній боєць вісімдесят першої бригади аеромобільних військ, співзасновник охоронної фірми Павло Тука розповів Українському радіо, що до нього неодноразово зверталися з дивними пропозиціями. Аби не втрапити у сумнівну справу, каже Павло Тука, його компанія має за правило працювати лише з тими агрокомпаніями, які наймають охоронців наперед – скажімо, на рік. Тоді є хоч якась гарантія, що йдеться справді про охорону законного майна, а не про чиїсь з’ясування стосунків.

Що ж до створення антирейдерських штабів, то їх ініціатори кажуть: вирішувати проблему необхідно комплексно. Вони готують відповідні зміни до законодавства".

Наталія Чабанна. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!