Ілюстративне фото Reuters
"Якщо в нас є можливість підтримати кілька десятків мільйонів людей, яким потрібен хліб, то ми не можемо стояти осторонь"
Як ви прокоментуєте візит українських міністрів до Сирії?
Народ Сирії зараз потребує уваги міжнародного співтовариства. Там дійсно є серйозні руйнації щодо можливості виробляти та забезпечити продовольчу безпеку в цій країні. Думаю, в нас не даремно відбулася така дипломатія двогалузевого характеру в особі міністра закордонних справ і міністра аграрної політики. Перша партія борошна, близько 500 тисяч тонн, вже була відправлена до Сирії. Це для України також важливо. Сирія – це країна, режим якої підтримував агресор. У нас трішки інша дипломатія порівняно з російськими стандартами дипломатії. Ми не шантажуємо і не намагаємося демпінгувати на африканських ринках. Ми працюємо як великий гарант продовольчої безпеки в гуманітарних аспектах. Є програма "Зерно від України". Кілька мільйонів тонн за цією програмою вже поставлено. До цієї програми долучилися Сирія, Лівія. Для України це важливо і з економічної точки зору. Кілька місяців тому у нас було падіння цін на внутрішньому ринку, логістичні проблеми. Тому для України наявність додаткових ніш, куди ми можемо постачати свою продукцію дуже важлива. Крім того за програмою "Зерно від України" ми маємо серйозних партнерів. Це країни ЄС, США та ООН, Туреччина. Тому нам потрібно мати діалог і постійний майданчик, де ми підтримуємо гуманітарну позицію серйозного гравця на своїх традиційних ринках. Якщо в нас ж можливість підтримати кілька десятків мільйонів людей, яким потрібен хліб, то ми не можемо стояти осторонь і ми повинні долучатися до цих програм. З економічного погляду для України це не перше питання. Скоріше це така міжнародна позитивна іміджева дипломатія гуманітарного характеру.
Павло Коваль. Фото: ФБ- сторінка
Україна забезпечує кілька десятків мільйонів людей в країнах Африки та Затоки
Які головні досягнення програми "Зерно з України" за минулий рік?
Ми показали, що навіть у цих складних умовах бомбардування наших морських коридорів можемо працювати з тими з тими гарячими точками, де є необхідність у підтримці продовольчої безпеки. Навіть в умовах погіршення погодних умов і зменшеної урожайності своїх сільськогосподарських культур ми маємо непогані результати по низці інших культур і забезпечуємо кілька десятків мільйонів людей в країнах Африки та Затоки.