Україна має стати частиною картини інтересів американського народу – Богдан

Україна має стати частиною картини інтересів американського народу – Богдан

Незважаючи на те, що напередодні і під час широкомасштабної збройної агресії РФ проти України наша країна фактично стала заручницею геополітичних розбірок, в процесі цієї жорсткої боротьби Україна все таки стала на шлях, який формує з неї помітного міжнародного політичного гравця. Таку думку в ефірі Українського Радіо озвучив експерт з питань безпеки, генерал-лейтенант, ветеран зовнішньої розвідки Василь Богдан. Якщо Трамп стане на деструктивний шлях стосовно допомоги Україні, йому не вдасться реалізувати своє гасло: "Зробимо Америку знову великою". У Республіканській партії є багато представників, які підтримують Україну і які бачать її не лише партнером, але і союзником у майбутньому. Можливо будуть вживатися заходи з посилення кредитування, можливо запустять ленд-ліз і потрібно буде посилювати контроль за використанням цих коштів Україною. Робитимуться спроби якимось чином вийти на переговорний процес. До критичних кроків стосовно України не дійде, але певна корекція в наданні цієї допомоги і підтримки звичайно буде. Головне, щоб наша країна змогла стати частиною картини інтересів американського народу  – підсумував Богдан.

0:00 0:00
10
1x

Фото: armyinform

Україні вдалося на міжнародній арені консолідувати партнерів як на Глобальному Заході, так і на Глобальному Півдні

Які вимальовуються варіанти в частині мілітарної, економічної та політико-дипломатичної підтримки України після президентських виборів в США?

Цей період до інавгурації характеризується масою оцінок, прогнозів, сценаріїв, припущень – досить суперечливих в переважній більшості і однозначно скоригованих Кремлем через свої агентурні і лобістські структури в медійних, політичних і бізнесових колах різних країн, зокрема США. Проте вже зараз можна говорити про певні ознаки, які можуть нас або порадувати в майбутньому або навпаки напружити, щоб вживати якісь додаткові заходи із залученням можливостей ЄС. Незважаючи на те, що напередодні і під час широкомасштабної збройної агресії РФ проти України наша країна фактично стала заручницею геополітичних розбірок в процесі цієї жорсткої боротьби по відсічі терористичної геноцидної агресії Путіна Україна все таки стала на шлях, який формує з неї помітного міжнародного політичного гравця. Ті кроки, які здійснило військово-політичне керівництво держави, наша дипломатія, український парламентаризм і операції наших спецслужб спричинили посилення уваги до України не лише як жертви агресії, а й як країни і нації, яка спроможна в такій складній ситуації діяти рішуче і грамотно. Україні вдалося на міжнародній арені консолідувати партнерів як на Глобальному Заході, так і на Глобальному Півдні з тим, щоб посилити підтримку українських зусиль. Це безумовно формує авторитет  нашої влади і новий тип українця, який здатен сформувати безпековий сектор, такі збройні сили, які дозволяють вирішувати питання і ставати серйозним бар’єром на шляху експансіоністських намірів і планів Кремля. Безумовно не всі це в Європі вітають. Ми знаємо, хто б’ється за інтереси Кремля і заважає мілітарній та економічній допомозі Україні.

Василь Богдан. Фото: poltava.to

Республіканцям і самому Трампу не чужа ідея про мир через силу

Що робитиме Трамп стосовно України?

Поки що в нас немає достовірної розвідувальної інформації, тому ми користуємося публічною, а вона дуже суперечлива. Ситуація напружена і це зрозуміло. Ми повинні усвідомлювати одне, що політик, який перебуває в опозиції і говорить щось і політик, який потім опиняється при владі – це різні політики.  Ми вже спостерігаємо, що ті гасла, які висловлював Трамп і його окремі соратники в процесі передвиборчої кампанії дещо вже коригуються. Вже є певні ознаки того, що команда Трампа, яка буде досить потужною, зможе впливати на ситуацію російсько-української війни. Ті перші кроки щодо визначення ймовірних кандидатів на ключові посади в Держдепартаменті, в Пентагоні, в розвідці, особливо ЦРУ, дають підстави говорити, що частина цих кандидатів підтримала досить однозначно допомогу Україні, а частина підтримувала, але мала на увазі посилення деяких аспектів двосторонніх стосунків у контексті посилення контролю за використанням коштів тощо. Крім того, значна частина американського суспільства ставиться до України зі співчуттям і повагою. А це дуже важливо, оскільки електоральні симпатії – це категорія дуже мінлива. Реальна ситуація і реальні загрози країн осі зла, яку очолюють Росія і Китай, спонукають Трампа до кроків, щоб підійти виважено і обдумано, аби лідерські позиції США на Глобальному Заході і частково у світі збереглися. Трамп і за першої каденції цим опікувався і пам’ятаємо його гасло: "Зробимо Америку знову великою". Якщо Трамп стане на деструктивний шлях стосовно допомоги Україні, йому не вдасться реалізувати це гасло. У Республіканській партії є багато представників, які підтримують Україну і які бачать її не лише партнером, але і союзником у майбутньому. Можливо будуть вживатися заходи з посилення кредитування, можливо запустять ленд-ліз і потрібно буде посилювати контроль за використанням цих коштів Україною. Робитимуться спроби якимось чином вийти на переговорний процес. Республіканцям і самому Трампу не чужа ідея про мир через силу. Вони розуміють, якщо вісь зла в особі Росії, Китаю, Ірану, Північної Кореї та частково Сирії набере обертів і Україна впаде, спрацює ефект доміно. Європа попрощається з демократією, і в самих США виникнуть проблеми. Доведеться повертати Росії Аляску, а Мексиці - Техас і Каліфорнію. Постане серйозне питання щодо імпічменту президента Трампа і збереження статусу федерації для США. Тому я сподіваюся, що до критичних кроків стосовно України не дійде, але певна корекція в наданні цієї допомоги і підтримки звичайно буде. Головне, щоб наша країна змогла стати частиною картини інтересів американського народу. 

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Держбюджет-2025: чи виживе українська культура в умовах війни?
Флешмоб у Верховній Раді до 100-річчя Українського Радіо
"Найважливіші" переговори щодо України у форматі "Веймарський трикутник плюс"
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко