США має умовну зброю, яка може зруйнувати російську економіку, але ця зброя стратегічна – Кошель

США має умовну зброю, яка може зруйнувати російську економіку, але ця зброя стратегічна – Кошель

"Незалежно від того, хто переможе на президентських виборах у США ми не маємо чіткої картини підтримки України. США має умовну зброю, яка може зруйнувати російську економіку, але це зброя стратегічна. Трамп кілька місяців тому натякав, що невдовзі нафта в світі може коштувати 40 доларів за барель. Тобто він має механізм впливу, який може зруйнувати російську економіку. Але цей механізм може бути застосований і дати результат впродовж тривалого часу – рік і більше. А рік для України – це дуже довго. І Україна, і Росія будуть змушені в середині 2025 року сідати за стіл переговорів, оскільки обидві сторони на сьогодні вже виснажені", - таку думку в ефірі Українського Радіо озвучив генеральний директор ВГО Комітет виборців України, політолог Олексій Кошель. Рішення щодо підтримки України чи її ослаблення  буде непростим, адже тут йтиметься про зміну впливів у світі. Приймаючи те чи інше рішення щодо підтримки чи послаблення України під час війни, Трамп буде дивитися і на позицію Китаю, і на проблему Тайваню, і на проблеми на Близькому Сході. Перемога Трампа може призвести до надзвичайно великої перебудови у світі – підсумував Кошель.

0:00 0:00
10
1x

Фото: armyinform

Роль технологій є визначальною

Що є визначальним у передвиборчій кампанії в США? У кого більше шансів на перемогу?

За добу до виборів ми навряд чи маємо право робити оцінки. Це робити дуже складно, майже неможливо. Зараз, в останні години виборчої кампанії, відбувається дуже специфічна боротьба з розрахунку на окремі штати, на окремі електоральні групи тощо. Тут роль технологій є визначальною. У Камали Гарріс максимально задіюють кіноакторів, музикантів, співаків, наприклад Тейлор Свіфт, яку сприймають як громадську діячку і дослуховуються до її позиції.  Натомість у Трампа досить сильною позицією може бути Ілон Маск, тому що він асоціюється з людиною, яка зробила дуже серозний технологічний прорив. Зараз відбувається боротьба технологій. Умовно кажучи позиція Дженніфер Лопес, яка підтримує Гарріс проти фотосесії Трампа в Макдональдсі. Звичайно, це найгірший формат, коли вибори переходять на формати емоцій, але так побудована людська психологія. Але за такими технологіями вибори відбуваються останні тисячу років. Тут немає нічого дивного. Не виключено, що вибори можуть закінчитися затягуванням підрахунку голосів, боротьбою в судах, протестними акціями тощо. Тут є низка питань до американської виборчої системи. З одного боку вона побудована на певних традиціях і сотні років залишається незмінною, а з іншого боку самі американці говорять, що потрібно повертатися до прямих виборів. Системна виборча реформа в США займе багато часу. Вибори – це окрім технологій й ще й змагання грошей. Якщо в українських традиціях це коробки з готівкою від олігархів, то в Америці це готовність виборців фінансово підтримувати свою політичну силу або політика. Фактор коштів на виборах в США проявляється зовсім інакше. Механізми підкупу там не працюють або працюють зовсім в іншому форматі. Прямого підкупу, як в Україні там немає.

Трамп має механізм впливу, який може зруйнувати російську економіку

Провідні світові видання прогнозують, що хто б не переміг на виборах в США, Путін не дослухається до новообраного президента щодо врегулювання питання війни в Україні.

Ми маємо ставитися з довірою до провідних світових видань. Якщо одне видання робить сенсаційну заяву, ми можемо ставитися до цього обережно. Інша справа, коли має місце тенденція і кілька провідних видань роблять приблизно однакові акценти, посилаючись на різні джерела. Це важливо, адже традиції світової журналістики полягають у тому, що джерела ретельно перевіряються. Вони можуть не озвучуватися. Тому ці сигнали для нас дуже важливі. У разі перемоги чи Трампа, чи Гарріс ми не маємо чіткої картини підтримки України. Трамп усе звів до простої формули зупинити війну за 24 години. Але немає жодних гарантій, що Путін пристане саме на таку формулу. США має умовну зброю, яка може зруйнувати російську економіку, але це зброя стратегічна. Трамп кілька місяців тому натякав, що невдовзі нафта в світі може коштувати 40 доларів за барель. Тобто він має механізм впливу, який може зруйнувати російську економіку. Але цей механізм може бути застосований і дати результат впродовж тривалого часу – рік і більше. А рік для України – це дуже довго. І Україна, і Росія будуть змушені в середині 2025 року сідати за стіл переговорів, оскільки обидві сторони на сьогодні вже виснажені. В Україні ключова проблема – це проблемна мобілізація, що є заслугою українського уряду і парламенту, які зміни до законодавства про мобілізацію прийняли із запізненням на півтора роки. З іншого боку в Росії також накопичуються колосальні проблеми. Навіть даючи 30 тисяч доларів підйомних для контрактника, що є величезною сумою для бідної російської глибинки, вони не зможуть покривати свої втрати на фронті.

Олексій Кошель. Фото: Укрінформ

Рішення щодо підтримки України чи її ослаблення  буде непростим, адже тут йтиметься про зміну впливів у світі

Чи зможе Зеленський схилити Трампа на свій бік у випадку його перемоги на виборах?

Зеленський проводить досить несподівану дипломатичну лінію – ведення переговорів з іншими країнами в напівхуліганському форматі. Можливо Трампу сподобається така специфічна поведінка. Але якщо говорити про прийняття рішень в США, то незалежно від того, хто є очільником держави завжди до прийняття рішень залучаються величезні механізми. Це і аналітичні центри, і радники тощо. Трамп також буде розкладати світову шахівницю. І приймаючи те чи інше рішення щодо підтримки чи послаблення України під час війни, він буде дивитися і на позицію Китаю, і на проблему Тайваню, і на проблеми на Близькому Сході. Тому це рішення буде непросте, адже тут йтиметься про зміну впливів у світі. Україна, на жаль, стала заручником геополітичних процесів. Перемога Трампа - це зміна балансів сили у світі. Трамп чітко сказав, що Європа має сама думати про те, як фінансувати НАТО. Ми не знаємо, що буде з міжнародними організаціями, такими як ООН. 24% внесків до ООН – це внески з боку США. Тому тут рішення будуть світового рівня, тому що інших механізмів прийняття рішень у світі на сьогодні не залишається. Так, ООН – недієвий інструмент, який потрібно реформувати. Але тут йдеться не про внутрішні реформи, які майже неможливо провести. А йдеться про фундаментальні зміни зразка початку 1940-их років, коли Ліга Націй, як міжнародна організація віджила своє життя і далі на її фундаменті була побудована ООН, яка зараз також переживає глибинну кризу. Перемога Трампа може призвести до надзвичайно великої перебудови у світі.

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко
"Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське Радіо залишалося", — Денис Шмигаль
Зеленський: З адміністрацією Трампа війна завершиться швидше