Кількість пострілів артилерії ЗСУ зросла мінімум удвічі — Селезньов

Кількість пострілів артилерії ЗСУ зросла мінімум удвічі — Селезньов

Завдяки активізованій допомозі Заходу кількість пострілів української артилерії зросла мінімум удвічі, констатує в ефірі Українського Радіо полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов. "Якщо місяць тому на один український снаряд припадало 10 російських, зараз співвідношення 2 до 10". Завдяки в тому числі артилеристам окупанти зазнають неймовірних втрат, зауважує військовий експерт. Щодо нинішньої ситуації на фронті він зазначає: у окупантів основними є зараз три напрямки наступу: Краматорський, Покровський і Курахівський. А стосовно потенційного наступу росіян на Сумщину Селезньов вважає, що ситуація там досить напружена, але ресурсів просунутися на територію України завглибшки 8-10 кілометрів у ворога немає.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Темп артилерійського вогню ЗСУ зріс вдвічі

— Щодо міжнародної допомоги, нехай із затриманням, але Україна вже отримала перші пакети військової допомоги, що офіційно підтверджується. Як вони посилили Збройні Сили України?

— Зараз у нас темп артилерійського вогню відносно пострілів російських артилеристів зріс щонайменше вдвічі. Якщо місяць тому на один український снаряд припадало 10 російських, зараз співвідношення 2 до 10. Саме артилерія та наші ракетники створюють найбільшу кількість знищеної ворожої техніки та особового складу противника. Фактично ця позначка доходить до 90%. А це говорить про те, що ворог зазнає неймовірних втрат. Ми щоранку бачимо зведення від українського Генерального штабу щодо кількості враженої ворожої техніки і знищеного особового складу противника. Це та інформація, яка відповідає реаліям на полі бою і цифри насправді вражають. Сумарно 505 тисяч російських вояків назавжди залишились в українській землі або повернулися до своїх рідних та близьких у чорних пакетах. І це дуже масштабні втрати, які змушують російське вище військово-політичне керівництво шукати інші шляхи поповнення своїх сил та засобів. Російські емісари нишпорять країнами Центральної Африки, Близького Сходу, їдуть в Індію та Непал, щоб знайти додаткові партії "чмобиків", які будуть виконувати завдання в рамках так званої "спеціальної військової операції". Росія втрачає ресурси. Звісно, що нинішня війна — це насамперед війна ресурсів. І тут ми не маємо права пасти задніх. Бо саме від наявності ресурсів у тому місці, де це потрібно в потрібний час, залежить загальна ситуація на полі бою.

Три основні напрямки ворожого наступу: Краматорський, Покровський і Курахівський

— Щодо ситуації на фронті, Інститут вивчення війни (американський аналітичний центр Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW) повідомляє про те, що Росія накопичує сили на кордоні з Харківською і Сумською областями. І також концентрує сили на заході Білгородської області РФ. Яку мету переслідує ворог? Що це за маневри?

— Стратегічна мета дій ворожих військ полягає в тому, щоб створити максимально сприятливі умови для російського угруповання військ, яке діє на східному фасі російсько-українського фронту. Йдеться про три напрямки: Краматорський, Покровський і Курахівський. Російський Генеральний штаб міркує абсолютно раціонально. Він розуміє, що пожвавлення його дій на сході нашої країни буде зрефлексовано діями українських Сил оборони, які спрямують додаткові ресурси в район Часового Яру, Покровська та Курахова, щоб відбивати усю ту ворожу навалу. І ворог, створюючи на допоміжних напрямках додаткове напруження, намагається в такий спосіб розтягнути наші стратегічні резерви. Адже, окрім того, що нині вирують активні бойові дії на півночі Харківської області, не менш запеклі бої відбуваються на півдні Запорізької області, район Старомайорського, район Роботиного. Тобто, ворог в такий спосіб намагається створити більше точок напруження для того, щоб український генштаб був змушений використовувати наші резерви на різних ділянках фронту, зокрема ті резерви, які, можливо, мали б бути спрямовані на східний фас російсько-українського фронту.


Владислав Селезньов. Фото: facebook.com/vladislav.seleznev.94

У ворога немає ресурсів, щоб просуватися на 8-10 км від кордону з Сумщиною

— А яка тактика ворога? Згідно зі звітами Генштабу ЗСУ, відбувається від 80 до 100 бойових сутичок. Тобто, ворог надалі дотримується свого почерку із м'ясними штурмами, так?

— Так, тактика дрібних порізів, коли невеликими штурмовими загонами ворог намагається атакувати на чим більшій кількості ділянок фронту. І, до речі, накопичені ресурси на території Курської області, що межує з нашою Сумщиною, говорять про те, що у ворога точно не вистачає ресурсів для того, щоб масштабно атакувати Суми, але створення нам проблем на прикордонній Сумщині є цілком імовірним. Уже зараз активно в нашому прикордонні там відбуваються дії ворожих диверсійно-розвідувальних груп, постійно прилітають по цих районах ворожі КАБи , міномети, артилерійські снаряди, постійно чатують розвідувальні дрони, дивлячись за переміщенням українських Сил оборони. Тобто ситуація там досить напружена, але ресурсів просунутися на територію України завглибшки 8-10 кілометрів у ворога немає. І це не лише тому, що він незграбний та неспроможний, а тому, що на таких відстанях вже починається перша лінія наших оборонно-захисних споруд. А щоб долати такі інженерні фортифікації, потрібні досить серйозні ресурси. У ворога таких ресурсів станом на зараз немає.

КОНТЕКСТ

За оперативною інформацією Генштабу ЗСУ на 11:00 29.05.2024 щодо російського вторгнення, "загалом минулої доби загальні втрати російських загарбників склали близько 1300 осіб вбитими та пораненими. Також ворог втратив вісім танків, 33 бойових броньованих машини, 37 артилерійських систем, дві РСЗВ, 28 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 56 автомобілів та 20 одиниць спеціальної техніки. Вже сьогодні відбулося 28 бойових зіткнень. На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф. На Харківському напрямку від початку доби наші війська відбивали дві атаки противника у районі Липців. Одне з боєзіткнень триває. Втрати російських окупантів уточнюються. Підрозділи наших військ проводять заходи з укріплення оборони. Як і минулої доби, найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Зараз там триває вісім бойових зіткнень. Із найбільшою інтенсивністю ворог діє поблизу Новоселівки Першої. Ще два ворожі штурми відбито, зокрема, в районі Яснобродівки. Сили оборони проводять заходи стабілізації обстановки на даному напрямку. За уточненими даними за минулу добу на Покровському напрямку російський агресор втратив 394 особи. Також знищено 15 бойових броньованих машин, п’ять автомобілів та три ворожих склади. Крім того, пошкоджено ворожий танк, шість бойових броньованих машин і девʼять артсистем".

Останні новини
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
Відчуття повсюдної смерті: Renie Cares презентували сингл "Дамоклів меч"
Відчуття повсюдної смерті: Renie Cares презентували сингл "Дамоклів меч"
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
Буря емоцій всередині: Паліндром презентував сингл "Я маю крила"
Буря емоцій всередині: Паліндром презентував сингл "Я маю крила"
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Новини по темі
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
Відчуття повсюдної смерті: Renie Cares презентували сингл "Дамоклів меч"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Втрати росіян зростуть: Попович про застосування протипіхотних мін
2,23 рекордних трильйона гривень на оборону. Підласа про держбюджет–2025