Внаслідок атаки Росії по гіпермаркету Харкова загинуло 16 осіб, 44 поранені

Внаслідок атаки Росії по гіпермаркету Харкова загинуло 16 осіб, 44 поранені

Число загиблих внаслідок атаки Росії двома керованими авіабомбами по будівельному гіпермаркету в Харкові сягнуло 16 осіб, 44 поранені. Про це повідомив увечері 26 травня журналіст харківської регіональної редакції Українського Радіо Роман Кривко. Триває пошукова операція, і за даними на вечір 26 травня розібрано близько третини завалів внаслідок удару по гіпермаркету. Росія вчинила цю чергову атаку Харкова в розпал вихідного дня, суботи 25 травня, коли гіпермаркет відвідують сотні людей. Держава-агресорка завдала цього дня ще низку ударів по місту. Повітряна тривога у Харкові цієї суботи тривала загалом понад 20 годин, зазначає Роман Кривко.

0:00 0:00
10
1x

 

Розбір завалів у Харкові після атаки Росії двома керованими авіабомбами по будівельному гіпермаркету, 26 травня 2024 року. Фото: офіційний телеграм-канал голови Харківської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова

Деякі рятувальники працюють вже другу добу поспіль

Рятувальники Харкова призупиняють роботу, коли лунають сигнали повітряної тривоги, адже росіяни застосовують тактику подвійних ударів, розповідає Роман Кривко. "Ліквідація наслідків удару до будівельному гіпермаркету ще триває. Кількість загиблих зросла до 16, 10 загиблих людей вдалося ідентифікувати, про що повідомив начальник слідчої поліції Харківщини Сергій Болвінов. Серед загиблих 12-річна дівчинка та її мама. 8 людей вважаються зниклими безвісти, про це повідомив очільник обласної адміністрації Олег Синєгубов. Зросла і кількість поранених ― їх 44, серед них 14 жінок та 30 чоловіків. Біля місця обстрілу розгорнуто оперативний штаб, працює ДНК-лабораторія, куди можуть звертатися родичі зниклих безвісти. Рятувальники також розповіли, що на місці працюють психологи ДСНС, до них звертаються як рідні загиблих, так і ті, хто зазнав гострої реакції на стрес. Загалом до психологів звернулося понад 70 людей. До ліквідації наслідків залучено понад 200 рятувальників та майже 20 одиниць техніки. Деякі співробітники працюють вже другу добу поспіль, про це розповів речник рятувальників Євген Василенко. За його словами, пошукова операція триватиме, доки рятувальники та слідчі не знайдуть тіла всіх загиблих", ― каже журналіст харківської регіональної редакції Українського Радіо.

Повітряна тривога 25 травня тривала понад 20 годин і стала найдовшою за час повномасштабного вторгнення, додає Роман Кривко.

"І щоб у партнерів з’явилась достатня рішучість для превентивного захисту від російських терористів"

Багато лідерів, представників держав та міжнародних організацій, громадських діячів висловили співчуття Україні та Харкову, засудили російський терор, зазначив увечері 26 травня президент України Володимир Зеленський. "І важливо, щоб таке засудження призвело до цілком справедливих наслідків. Щоб нарешті у нас з’явилося достатньо систем ППО для захисту України, наших міст. І щоб у партнерів з’явилась достатня рішучість для превентивного захисту від російських терористів так, як били б по будь-яких інших терористах ― знищуючи їх до того, як вони почнуть знищувати життя", ― наголошує президент України.