Фото: Сергій Галушка, Радіо Промінь
Нова пісня — це дитина, яку ми, артисти, щоразу виношуємо
Яка історія створення пісні "Прокидайся"?
Спершу може скластися враження, що це пісня про кохання, тому що там є фраза "ми танцюємо удвох, весь світ горить, а ми з тобою стоїмо, ми танцюємо удвох”. Але, коли ми почали з командою над нею працювати, то зрозуміли, що вона має інший сенс зараз для мене і для тих внутрішніх трансформацій, які переживаю. Прокидайся, справжня Lida Lee! Прокидайся, внутрішня дитино, яка досить довго в мені спала й не могла вирватись! Ми перебуваємо під впливом багатьох факторів, особливо під час війни. Не дозволяємо собі дуже багато, наприклад, радіти. Думаємо, а чи на часі задоволення від того чи іншого моменту. Але чому ми маємо відмовлятися від того, що приносить щастя? Лише так можемо відчувати себе людьми, накопичувати сили, щоб допомагати далі, волонтерити. Ця пісня про те, що ми маємо пам’ятати про свою внутрішню дитину. Вона живе всередині кожного дорослого, я це точно знаю. Вважаю, що внутрішню дитину не треба стримувати, приховувати, бо лише з її допомогою можна відчути смак життя, якого нам зараз так бракує.
Розкажи, будь ласка, хто в кліпі грає твою внутрішню дитину.
Це Вероніка Богомолова — неймовірно талановита дівчинка. Ми проводили кастинг, в якому брали участь діти від восьми до дванадцяти років. Було багато талановитих дівчат, але коли відчинилися двері й увійшла Вероніка, ще нічого не зробивши, не намагаючись усміхатися, стався метч. Вона просто була собою. Робила те, що просив хореограф, не думаючи, як вона при цьому виглядає. У Вероніки неймовірно круті батьки, з якими в нас також є своя історія: її мама танцює, тато веде блог і допомагає зараз країні. Два роки тому, коли ми з Олексієм Базелою були на "Танцях із зірками" й поза межами проєкту станцювали наш контемп, вони зробили на це дуже смішну пародію. Знаєте, я вірю в такі знаки, моменти, коли щось перетинається… Тож під час кастингу ми зрозуміли, що нам потрібна саме Вероніка. Так могла зіграти тільки ця дівчинка або моя племінниця, але вона, поки що, боїться камер.
Реліз нової пісні — завжди зворушливий момент. Які коментарі щодо нього ти вже встигла отримати й від кого?
Нова пісня — це дитина, яку ми, артисти, щоразу виношуємо. Коментарі дуже хороші. Я знаю, що зараз нас слухає моя музична команда, з якою ми створювали "Прокидайся" і записуємо новий матеріал, — Антон TRCHN, Роман Дудник, Тетяна Набурович. Ми відстежуємо реакцію слухачів, робимо скріни. Не очікували, що люди так приймуть пісню, бо це синті-поп, синтвейв — щось нове для України в плані звучання. Але був коментар, який мене вразив найсильніше. Під відео прочитала таку фразу:
"Дуже класна робота, пишаюсь вами, пишаюсь усією командою і пам’ятаю тебе такою малою бешкетницею". І підпис: "Твій старенький тато". Це був його перший коментар на YouTube, заради якого батько там спеціально зареєструвався. У мене відразу побігли сльози. І це теж про дитину, бо ми завжди для наших батьків залишаємось малими бешкетниками.
Нот усього сім, тому вигадати щось максимально нове дуже складно, але можна вдосконалювати, оновлювати.
У пісні "Прокидайся" дитяча мрія, яку ми губимо, коли підростаємо, є наскрізною темою. Як із твоєю дитячою мрією? Ти не забула, не загубила її?
Ні. І тому я презентую цю пісню. Із самого дитинства знала, що є максимально творчою малечею. З чотирьох років я займалася танцями, музикою. Батьки ставились із розумінням, коли я приносила двійки з математики. Мріяла танцювати, мати свою танцювальну школу і викладати. Але згодом, коли після дев’ятого класу пішла в естрадно-циркову академію на естрадний вокал, зрозуміла, що танці — це круто, але я хочу співати. До цього професійно співом ніколи не займалась.
Як твоя внутрішня дитина відчуває себе під час війни?
Ми з нею пройшли дуже велику трансформацію. Спочатку вона ховалася, їй було страшно. Мені здається, що в якийсь момент я її просто загубила. Перші пів року мені не хотілося займатися творчістю. З музикантами повністю присвятили себе волонтерству, відкрили маленький волонтерський штаб у Вінниці, де відшивали плитоноски для наших захисників. Музика відійшла на другий план. Я не думала, що так у мене може статись. А коли повернулася до Києва, "постукалась" моя внутрішня дитина, щоб нагадати, чого я хотіла, чого прагнула. Почала мене пробуджувати й пробудила до того стану, що просто сама вирвалася назовні.
Скільки років твоїй внутрішній дитині?
Гадаю, їй десь шість-сім років. Це такий період, коли відбувається серйозна трансформація. Пам’ятаєте, як у школі, коли тобі кажуть, що перший клас ти ще можеш подуркувати, але з другого треба починати свідомо вчитись. Ось такий і в неї переламний етап, коли дитинка ще бешкетує, але вже розуміє, що час ставати дорослою.
Чи можна в минулому знайти майбутнє, зважаючи на те, що твоя пісня "Прокидайся" — це повернення до ретро-звуку?
Звісно! Мода циклічна, все повертається. Як в одязі, так і в музиці. Бо нот усього сім, тому вигадати щось максимально нове дуже складно, але можна вдосконалювати, оновлювати. Переконана, підкреслити внутрішню трансформацію найкраще дає змогу саме музика. Зараз я переживаю цікавий етап експериментів, коли нічого не боюся.
Фото: Сергій Галушка, Радіо Промінь
Мені потрібно, щоб на сцені, коли я тримаю мікрофон у руках, панувала енергія.
Яка формула успіху пісні?
Потрібно одразу почати з приспіву, він має бути простим, повторюватися кілька разів. Вокальна мелодія не мусить змінюватись, для того, щоб люди її краще запам’ятали. Для цього досить і трьох нот. Але мені не цікаво працювати з такою музикою. Це не приносить задоволення. Мені потрібно, щоб на сцені, коли я тримаю мікрофон у руках, панувала енергія. Під час виступів я дуже емоційна, дозволяю собі більше, ніж у повсякденному житті. Бо на сцені — адреналін. Особливо зараз на концертах, яких обмаль, ти щоразу, наче востаннє, віддаєшся музиці.
Чому з релізом "Прокидайся" йдеться про появу іншої Lida Lee?
Тому, що це несподіваний саунд.
Чим тебе не влаштовувало попереднє звучання?
Я не можу сказати, що воно мене не влаштовувало. Але я в пошуку себе. Розумію, що хочу чогось іншого, хочу свій впізнаваний стиль. У мене впізнаваний голос, але я прагну це підкреслювати й музикою. І просто йти проти течії. Торувати свій шлях. Ми з командою розуміємо, що він може бути досить довгий, але я знаю, що потім, коли все намріяне станеться, ми будемо насолоджуватись, бо працювали щиро, із задоволенням. І ніколи не зраджували собі.
Інша Lida Lee — це авторка власних пісень чи ти залежиш від інших сонграйтерів?
Я зараз створюю музику з командою. Працюю з неймовірними професіоналами. Це саундпродюсер Антон Турчин, бас-гітарист Роман Дудник, який із нами грає, а також створює музику, Тетяна Неборович — авторка неймовірних текстів і музики. В чому полягає трансформація? Я також почала писати. В мені пробудилася ця здібність. Але я люблю працювати з людьми, відчувати емоційний зв’язок, насолоджуватися спілкуванням.
Що чекає на твоїх слухачів у найближчому майбутньому?
Постараюсь у серпні видати новий реліз, потім буде мініальбом… Будемо активно робити музику та дивувати наших слухачів.
Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.
Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоби першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.