"До літа ЗСУ отримають снаряди з Європи" — Олексій Гетьман

"До літа ЗСУ отримають снаряди з Європи" — Олексій Гетьман

Щодо постачання Заходом снарядів для ЗСУ є три новини: одна погана, решта — хороші. Це констатував Українському Радіо військовий аналітик Олексій Гетьман. Європейці не здатні швидко перелаштувати свою оборонку для виробництва великої кількості боєприпасів. І якби Росія напала на одну з держав ЄС, їй було б непереливки. Однак, зазначає експерт, "за всіх працюють американці". Американська промисловість здатна збільшити виробництво снарядів удесятеро за дуже короткий термін. Друга добра новина – таки активізувався вітчизняний Укроборонпром і в певних сусідніх державах є спільне з Україною виробництво снарядів 155, 152, 125 калібру для танків ЗСУ. До літа Україна почне отримувати належну кількість боєприпасів, сподівається експерт. Хоча у такій масштабній війні їх удосталь ніколи не буде.  

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: ФБ-сторінка "Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine"

Три новини щодо західних снарядів для ЗСУ

Потреба виробництва снарядів виявила певні проблеми в країнах НАТО, членах Європейського Союзу, констатує Олексій Гетьман. "З’ясувалося, що вони не здатні швидко перелаштувати свої підприємства для виробництва великої кількості снарядів. Тобто якщо, борони Боже, почалася би війна безпосередньо з європейськими державами, вони не здатні виробити ту кількість снарядів, яка була би необхідна для їхньої артилерії, щоб стримувати ворога, зокрема РФ. Це погана новина", – розповів Олексій Гетьман. Проте, додав військовий аналітик, є й дві добрих новини:

1.    "За всіх працюють американці, як то кажуть. Американська промисловість здатна збільшити виробництво своїх снарядів у десять разів за дуже короткий термін. Вони здатні це зробити і я сподіваюся, що США вже почали цей процес".

2.    "Друга добра новина – у сусідніх державах (не називається – в яких, але, скоріш за все, це країни НАТО) уже є спільне з Україною виробництво, яке виготовляє снаряди 155, 152, 125 калібру для наших танків. Тобто наш Укроборонпром вже почав це робити і робить це щонайменше з початку року. Вони непублічно працювали, проте ми бачимо й БПЛА, які з’явилися, й іншу зброю, яка з’являється. Крім того, вже було офіційно повідомлено, що почалося власне виробництво поза територією України саме цих артилерійських снарядів 155 мм та 152 мм і навіть 125 мм для наших танків", – зазначив Гетьман.

Європейські снаряди – до літа

Також експерт порушив питання допомоги ЄС в закупівлі артилерійських снарядів і – за потреби – ракет для України: "В ЄС врешті погодили виділення 1 млрд євро, проте одразу купити необхідні боєприпаси не вийде, бо Європа доволі бюрократична. Ми лаємо інколи нашу бюрократію, проте в нас вона біла та пухнаста. Європейці – законослухняні люди і мають виконати всі пункти, передбачені законом. Й поки вони виконають всі процедури, це займе тривалий час. Деякі країни, наприклад, Польща, можуть обходити дуже складні бюрократичні шляхи, але все одно це й питання логістики, закупівлі, виготовлення. Виготовлення снарядів - це не замкнуте виробництво, тут потрібні спільники. Хтось постачає метал, хтось - порох тощо. Збиратися вони будуть на одному підприємстві, але накопичити все необхідне треба буде з різних підприємств і це також треба погоджувати. Адже в будь-якого підприємства в Європі були раніше свої плани", – пояснив аналітик. Проте, зазначив Гетьман наостанок, до літа Україна почне отримувати снаряди: "Це було розраховано на рік, однак навіть у бюрократичній Європі всі розуміють наші потреби".

Олексій Гетьман. Фото: ФБ-сторінка

Що кажуть у ЄС?

Від початку розв'язаної Росією великої війни Європейський Союз відправив в Україну боєприпасів і ракет на 600 мільйонів євро. Про це повідомив 21 квітня цього року у твіттері глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. За його даними, за цей період понад 16 тисяч українських військовослужбовців пройшли навчання у Європі. "Триває робота щодо спільних закупівель. ЄС продовжує працювати з партнерами, щоб сили України переважали", — запевнив Жозеп Боррель.

 

Останні новини
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
Висвітлення Чорнобильської трагедії, правда про Голодомор та політична агітація з парламенту: історія Українського Радіо у 80-90-х
Висвітлення Чорнобильської трагедії, правда про Голодомор та політична агітація з парламенту: історія Українського Радіо у 80-90-х
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Новини по темі
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"За два тижні до обміну я знепритомнів на перевірці". Повне інтерв'ю Максима Буткевича