До кінця року в Євросоюзі навчать 30 тисяч українських військових — глава представництва ЄС

До кінця року в Євросоюзі навчать 30 тисяч українських військових — глава представництва ЄС

До кінця нинішнього року в державах-членах Євросоюзу навчатимуться 30 тисяч українських військових. Про це повідомив в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

0:00 0:00
10
1x

Фото: ФБ-сторінка Генеральний штаб ЗСУ/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Держави-члени Євросоюзу продовжують активну допомогу Україні в протидії російській воєнній агресії, зазначив Матті Маасікас. Він наголосив, що міністри закордонних справ та оборони країн-членів ЄС днями погодили план спільної закупівлі боєприпасів для постачання їх Україні. Завдяки цьому ЗСУ отримають ще 1 мільйон снарядів. "І маю зазначити, що це досить нова для Європейського Союзу ініціатива. Раніше ми ніколи спільно не закуповували ані озброєння, ані інші товари військового призначення.

Також мушу сказати, що це не єдине, чим Євросоюз та інші партнери України підтримували та продовжують підтримувати в протидії російській агресії. До кінця цього року в Євросоюзі пройдуть навчання 30 тисяч українських військових. Ця навчальна місія була створена у рекордні строки й зараз функціонує досить успішно. І, звичайно, я добре розумію, що Україна потребує озброєнь і якнайшвидше. У цьому питанні табу й сумніви, що були у ваших західних партнерів, поступово розбиваються одне за одним. І це вже досить помітно", — переконував в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Як повідомив напередодні міністр оборони Литви Арвідас Анусаускас, у цій державі ЄС навчатимуться цього року 1600 українських військових.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур розповів напередодні Kyiv Independent , що у його країні вже пройшли курс навчання 600 українських військових.

Група з 20 військових ЗСУ пройшла курс навчання з використання італійсько-французького зенітного комплексу Samp-T, який, як очікують, поставлять Україні нинішньої весни. Про це з посиланням на італійське видання Il Giornale D`Italia повідомила напередодні агенція "Інтерфакс-Україна".