Закупівельник Міноборони Хмельницький "фактично приховав документи", стверджує голова НАЗК Новіков

Закупівельник Міноборони Хмельницький "фактично приховав документи", стверджує голова НАЗК Новіков

НАЗК перевіряло дотримання законодавства про управління корупційними ризиками в Міністерстві оборони України і поцікавилося наявністю аудитів укладених угод. Про це в ексклюзивному інтерв'ю Українському радіо заявив голова НАЗК Олександр Новіков. Як зазначив Новіков, керівник Департаменту закупівель Міноборони Богдан Хмельницький "надав відповідь про відсутність відповідних аудитів". "Пізніше з’ясувалося, що він фактично приховав документи, які свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень з боку осіб, які проводили закупівлі, проведені Міністерством оборони”, – стверджував голова НАЗК Олександр Новіков.

0:00 0:00
10
1x

Видання Zn.ua стверджувало, що Міноборони України нібито закуповувало харчі для військових частин, дислокованих у деяких далеких від лінії фронту областях, удвічі-втричі дорожче, ніж у магазинах Києва. Натомість у Міноборони назвали озвучені у журналістському розслідуванні Zn.ua звинувачення необґрунтованими та безпідставними. Фігуранта цього скандалу, керівника Департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького звільнили. Про це 25 січня поінформувала голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна. За її твердженням, міністр оборони Олексій Резніков не має юридичних претензій до автора журналістського розслідування про закупівлі Міноборони, водночас профільного закупівельника звільнили.

    голова НАЗК Олександр Новіков (праворуч) - фото Українське радіо

Як заявив в ексклюзивному інтерв'ю Українському радіо голова Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новіков, НАЗК перевіряло стан дотримання законодавства про управління корупційними ризиками в Міністерстві оборони України. Управління корупційними ризиками – це процедури, які не дають можливість вчиняти корупційні злочини. "В ході цієї перевірки ми запитали у Міноборони аудити укладених угод. Керівник Департаменту закупівель Хмельницький надав нам відповідь про відсутність відповідних аудитів. Разом з тим, пізніше з’ясувалося, що він фактично приховав документи, які свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень з боку осіб, які проводили закупівлі, проведені Міністерством оборони”, – стверджував Олександр Новіков. Після цього, сказав глава НАЗК, за результатами аудиту було зареєстроване кримінальне провадження. Розслідування триває. “Ми склали протокол. І хочеться віддати належне пану Резнікову. Він відреагував на цей припис і звільнив особу, яка допустила порушення”, – сказав Новіков. І додав: далі, в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за фактом порушень, виявлених аудитом, має бути встановлено винних осіб і притягнуто їх до відповідальності.

Реакції Богдана Хмельницького на звинувачення на його адресу і на його звільнення з посади керівника Департаменту закупівель Міноборони наразі не було.  

Водночас, на думку Олександра Новікова, реакція як президента Володимира Зеленського, так і міністра оборони на останні корупційні скандали свідчить про те, що влада чує запит суспільства на нульову толерантність до корупції.

                                               Фото: mil.in.ua