Мобільний додаток

Рябчин: заборона на наземні сонячні панелі для домашніх СЕС є несправедливою, це треба виправляти

2.05.2019 р., 16:03

Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Олексій Рябчин заявляє, що заборона українським парламентом на встановлення наземних сонячних панелей для домашніх сонячних електростанцій є несправедливою, правку до закону, яка це передбачає, можна відтермінувати. Про це він заявив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Вдень". 
 

"Ні, в жодному разі ( не будуть демонтувати вже вставновлені так звані сонячні ферми - ред.). Ті, які вже були підключені, вони не підпадають під ту правку...Це буде розповсюджуватися на нові сонячні станції, які є до 150 кВт або до 50, там є різні градації", — зауважує він. — "Ця правка була комплексною і вона регулювала зміну правил гри для малої генерації. Ця заборона  це така велика ложка дьогтю, яка була в діжці меду. Тому що не зменшили суттєво тарифи для малої генерації, навпаки збільшили з 30 до 50 кВт розмір неліцензованої малої генерації"

Рябчин припускає, що є можливість відтермінувати поправку і дати можливість людям, які закупили обладнання, підключитися.

"Ця правка не відділила доброчесних від недоброчесних і не залишила можливості, це кричуща несправедливість. Будемо це виправляти", — додав депутат.

Читайте також: "Зелена енергетика" не стала масовим явищем в Україні через її високу вартість – експерт

За його словами, великим гравцям, яких переводять на "зелені аукціони", дали можливість до кінця року добудуватися і ще два роки для того, щоб ввести все в експлуатацію.

"Тобто великому бізнесу дана можливість добудуватися, малому не дана. Якщо буде підписаний закон, то все, ти не можеш отримувати зелений тариф, а якщо завіз обладнання, а обленерго тобі ще не дало документів. Це несправедливо: одним все, а іншим — заборона. Тому в мене й питання — яким чином ми будемо це виправляти", — наголосив депутат.

Він зауважив, що принцип зелеленої енергї — це "локально вироблено і локально спожито".

"Коли в Україні 12%  — це мала генерація, а 88%  — велика. Наприклад, в Німеччині 40-45%  саме люди володіють зеленою генерацією. Це правильний шлях розвитку. Коли у нас великі іноземні гравці, великі місцеві компанії — це неправильно, це не сталий розвиток зеленої генерації", — сказав Рябчин.

25 квітня Верховна Рада схвалила законопроект з правкою, яка передбачає, що домашні сонячні електростанції можуть розміщувати сонячні панелі тільки на дахах та фасадах будівель. Таким чином, "зелений тариф", тобто пільгова ціна для відновлювальних джерел енергії, не буде передбачений для сонячних генераторів, розміщених на землі.

Прослухати ефір повністю

Фото - pixabay.com

Рябчин: заборона на наземні сонячні панелі для домашніх СЕС є несправедливою, це треба виправляти

Новини по темі