Психологія злочину. Сезон: воєнні злочини
Психологія злочину. Сезон: воєнні злочини

Чому росіяни роблять це? Чому росіяни вбивають?

В перший місяць повномасштабного російського вторгнення українці не могли повірити у те, що бачили. Гинули беззбройні, мирні люди, на своїй території, у власних домівках. Ті, хто вижили, стали свідками звірств та нелюдського ставлення до українців з боку російської армії. В той час росіяни продовжують розповідати людям своєї країни, як борються із якимись нацистами і нібито рятують від чогось світ.
З чим і ким ми маємо справу? Чи можливо пояснити поведінку агресора на рівні країни та окремо взятих людей? Аналізуємо реальні воєнні злочини.

Передачі з архіву Українського радіо

Тортури над полоненими - звична для росіян практика.

Сексуальне насильство.

Ракетні та авіаудари по цивільному населенню як спосіб терору та одна з геноцидних практик.

Обстріли гуманітарних коридорів, перешкоджання похованням та депортація - чому ці злочини є проявами геноциду щодо українців.

Російська окупація: злочини проти мирного населення Бучі, Гостомеля, Ворзеля.

Від першого дня вторгнення росіяни хаотично знищують мирне населення України: жінок, дітей, людей літнього віку. Вони знущаються над ними, вчиняють тортури. Але навіщо вони це роблять? І чому не називають війну війною? Чому демонструють таке нелюдське ставлення щодо українців? Що стоїть за їхньою поведінкою від окремого випадку до загальної картини? Саме на ці питання ми шукатимемо відповіді, розповідаючи про конкретні злочини. І наша перша історія - про Вадима Шишимаріна, першого росіянина, якого притягнули до відповідальності за воєнний злочин.

Тортури над полоненими - звична для росіян практика. Як має викривитися свідомість, щоб людина перетворилася на звіра.

Норми міжнародного права регулюють і поводження з полоненими. Чому росіяни порушують їх?

Згвалтування російськими військовими.

Сексуальне насильство.