Путін збільшив чисельність армії, аби розпочати війну проти країн Балтії — Жирохов

Путін збільшив чисельність армії, аби розпочати війну проти країн Балтії — Жирохов

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким штатна чисельність Збройних сил Росії буде збільшена на 137 тисяч — до понад двох мільйонів осіб. Військовий оглядач Михайло Жирохов в ефірі Українського радіо прокоментував, навіщо Путін наважився на такий крок і якими будуть наслідки.

0:00 0:00
10
1x

Чому Путін вирішив збільшити чисельність армії

Росіяни роблять висновки з війни в Україні. Згідно з їхньою військовою доктриною армія повинна мати можливість вести бойові дії як мінімум на чотирьох напрямках. А тут у них тільки війна в Сирії та в Україні. Тож потрібні люди, щоб можна було воювати ще на одному фронті, наприклад, проти країн Балтії. Такий висновок можна зробити, якщо читати їхні основні стратегічні документи. Очевидно, що в них зараз є величезна нестача особового складу. Тому вони й ухвалили таке рішення.

Чи може Росія використовувати цю мобілізацію, щоб продовжувати бойові дії на території України

Абсолютно ні. Тому що це заявлено з 1 січня. Тож це означає, що 137 тисяч осіб, які будуть прийняті, зможуть стати в стрій, тобто мати військову підготовку, лише через рік. І на війну в Україні вони жодним чином не впливають.

Про ставлення росіян щодо збільшення чисельності російської армії

Це величезний фейк про те, що російські солдати не хочуть воювати в Україні. Воюють переважно контрактники, і повністю їх мотивація — це гроші.

Про реакцію України та колективну безпеку

Наразі тривають бойові дії, і можна зробити лише проміжні висновки. Після закінчення війни та перемоги потрібно буде вибудовувати систему колективної безпеки з поляками, румунами, країнами Балтії. Але зараз це не на часі. Цей указ Путіна це маркер для НАТО того, що Росія і надалі планує вести агресивну політику.

Країни Балтії пов’язані з НАТО і входять до Альянсу, тому про їх безпеку має думати НАТО. Вони планують захищатися і в межах цього вони підтримують Україну, адже розуміють, що наступні, а також розвивають територіальну оборону. Вони підсилюють саме ці моменти, щоб протриматись, поки на допомогу у випадку російської агресії прийдуть війська НАТО.

Фото: Reuters