war

МОН: "Діти, які навчатимуться очно, мають пройти практичне навчання поведінки в екстремальних ситуаціях"

13.08.2022 р., 11:40

Не всі школи зможуть почати своє навчання 1 вересня, бо були або зруйновані, або пошкоджені внаслідок обстрілів окупантами. Ті школи, які вціліли, матимуть можливість почати освітній процес за умови, що будуть обладнані усім необхідним, а головне — будуть безпечними. Шкіл, які готові до очного навчання, наразі нараховується 40%. До 1 вересня їх може бути більше. Але як відбуватиметься процес — визначатимуть шкільний заклад і батьки. Чи готові батьки відпускати своїх дітей у школу? Як буде організовано навчання? Про це слухачам Українського радіо розповів начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко.

Які вимоги має виконати школа, аби приймати дітей

"Вимоги визначаються державними будівельними нормами. Це повинні бути спеціальні приміщення з двома виходами, медичним обладнанням, водою та санітарними вузлами. Перед початком цього навчального року були створені спеціальні комісії, які обстежують укриття на предмет виконання всіх вимог. Після цього складається акт на готовність школи до очного навчання і видається дозвіл розпочати роботу. Нам важливо, щоб приміщення школи було для дітей безпечним. 

Інструктажі вчителів з приводу евакуаційних шляхів і дій персоналу в тій чи іншій екстреній ситуації були проведені в минулому навчальному році. Крім того, в усіх закладах освіти повинні бути підготовлені маршрути, схеми евакуації та попередньо пройдені кожним працівником та школярем. Має бути проведено практичне навчання, як себе поводити в екстремальній ситуації". 

Чи готові родини відпускати дітей на очне навчання

"Ми акцентували увагу на необхідності проведення опитування батьків школярів з приводу організації навчального процесу. В усіх школах таке опитування було проведено. Батьки мають право обрати форму навчання своїх дітей. Однак, у різних регіонах ситуація відрізняється. Є регіони, де понад 50% батьків бажають, аби процес навчання відбувався очно. Але є регіони, де батьки вважають, що навчання повинно відбуватися виключно дистанційно. Треба враховувати бажання батьків і правильно організувати освітній процес".

Скільки шкіл готові до очного навчання

"Ми маємо готовність в 40%. Очевидно тому, що 40% шкіл мають укриття. Ми сподіваємося, що таких закладів буде більше. Наразі процес підготовки безпечного освітнього процесу активно триває у всіх областях та громадах". 

Фото: Суспільне Вінниця

МОН: "Діти, які навчатимуться очно, мають пройти практичне навчання поведінки в екстремальних ситуаціях"

Новини по темі