war

"До кінця року російських громадян можуть позбавити Шенгенських віз ЄС" — аналітикиня

10.08.2022 р., 13:20

ЄС може відмовитися від видачі віз росіянам. Короткострокові візи вже скасували країни Балтії. Естонія, Литва і Латвія висловили позиції стосовно обмеження туристів із РФ. Більш детально про ситуацію в країнах ЄС щодо російських громадян розповіла слухачам Українського радіо аналітикиня громадської організації "Європа без бар’єрів" Катерина Кульчицька.

"ЄС починає рухатися до обмеження видачі туристичних віз. Якщо ми подивимося на карту ЄС, то побачимо, що досить багато країн вже ввели певні обмеження: це Естонія, де їхня прем'єрка Кая Каллас написала: "Припиніть видавати туристичні візи росіянам. Відвідати Європу - це привілей, а не право людини"; це Латвія і Литва; це Фінляндія, яка рішуче виступає за введення обмеження на загальноєвропейському рівні. Прем'єрка Санна Марін заявила, що "неправильно, що в той час, коли Росія веде агресивну, жорстоку загарбницьку війну в Європі, росіяни можуть жити нормальним життям, подорожувати Європою, бути туристами". Є ще Словаччина, Нідерланди, Чехія, Норвегія, Мальта, Данія. Ті країни, які не так близько знаходяться до кордонів Росії. Вони обмежили видачу короткострокових віз. Це є рішенням конкретної країни і кожна з них може вводити такі обмеження, зважаючи на безпекову ситуацію. Зараз дуже важливо, щоб країни ЄС разом прийняли спільне рішення щодо обмеження видачі шенгенських туристичних віз. І тоді це буде великим ударом для Росії, її громадян і стане дуже суттєвою санкцією з боку ЄС. Це може статися протягом цього року: в кінці серпня анонсовано подачу такого плану".

Нагадаємо, що Володимир Зеленський  в інтерв'ю "The Washington Post" закликав країни Заходу заборонити в'їзд всім росіянам: їм "слід жити у своєму власному світі, поки вони не змінять свою філософію". І це буде дієвішим, ніж санкції проти російських авіакомпаній та офіційних осіб. "Ви (росіяни) не хочете цієї ізоляції?.... Ви говорите всьому світу, що він повинен жити за вашими правилами. Тоді йдіть й живіть там. Тільки так можна вплинути на Путіна".

Речник президента Росії Дмитро Пєсков вже заявив, що "це можна сприймати виключно негативно… Будь-які спроби ізоляції росіян чи Росії - це безперспективний процес".

Для довідки: Шенгенська віза дозволяє туристам подорожувати в межах Шенгенської зони до 90 днів. Вона охоплює 26 країн: Бельгію, Францію, Німеччину, Люксембург, Нідерланди, Португалію, Іспанію, Австрію, Італію, Ісландію та Норвегію, Чехію, Естонію, Угорщину, Латвію, Литву, Мальту, Польщу, Словаччину, Словенію, Швейцарію і Ліхтенштейн. А також можна подорожувати до Андорри, Монако, Ватикану і Сан-Марино, Гренландії та Фарерських островів.

Фото: Суспільне

"До кінця року російських громадян можуть позбавити Шенгенських віз ЄС" — аналітикиня

Новини по темі