war

Чи потрібне парламенту дистанційне голосування — коментує депутатка

16.07.2022 р., 13:11

Верховна Рада України повертається до розгляду законопроєкту про дистанційне голосування. Про це повідомив перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко. Що це за законопроєкт та які в нього шанси бути ухваленим, Українське радіо дізнавалось в першої заступниці голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкині депутатської групи "Партія "За майбутнє" Ірини Констанкевич.

"Тема дистанційного голосування не є новою: існує досвід такого голосування як у нас, так і за кордоном. В Україні вона актуалізувалася під час пандемії коронавірусу так само, як і в європейських парламентах. Онлайн-голосування розглядалося як комбінована форма, яка б дохволила на час пандемії створити можливість частині депутатів працювати очно, а частині — заочно", — розповіла Ірина Констанкевич. 

За словами народної обраниці, в українському парламенті тема дистанційного голосування також час від часу з’являється у вигляді проєктів законів: "Я вважаю, що й в умовах пандемії, й з початком війни це питання можна було б обговорювати як короткочасне вирішення проблем. Але зараз необхідності в дистанційному голосуванні немає, і наша депутатська група не підтримує таке голосування. Ми вважаємо, що народні депутати мають бути в залі, повинні голосувати і ухвалювати законопроєкти з відповідною звітністю, дотриманням усіх норм прозорості, відповідальності. Тому це питання, як на мене, неактуальне та таке, що перемикає увагу суспільства на дискусію, яка не стосується війни. Перед українським суспільством зараз стоять зовсім інші виклики і народні депутати повинні працювати в сесійній залі, працювати багато і власним голосуванням визначатися у важливих законах, які стоять перед суспільством".

31 травня була спроба поставити цей проєкт на голосування, проте "за" те, щоб почати працювати з цим законопроєктом, висловились всього 178 народних депутатів. Цього було недостатньо.

"Зараз, я думаю, також голосів за цей законопроєкт не буде в залі. Ми вивчили досвід наших міжнародних партнерів і ставимося до цієї ідеї скептично. Найголовніше застереження — це те, що є велика ймовірність непрозорого голосування та відсутність контролю за цим. Таке голосування уможливлює зловживання. Й тут ми солідарні з представниками багатьох парламентів, які говорять про те, що в такому випадку можливі втручання. А в умовах війни ми розуміємо, що країна-агресор може вдатися до будь-яких форм впливу на Україну", — підсумувала Констанкевич.

Фото: Верховна Рада України

Чи потрібне парламенту дистанційне голосування — коментує депутатка

Новини по темі