war

Мусієнко про те, чи можлива загальна мобілізація в Росії та який зв’язок між відставкою Джонсона та вбивством експрем’єра Японії

15.07.2022 р., 13:23

Минулого тижня нижня палата російського парламенту офіційно закінчила роботу весняної сесії. Проте сьогодні Державна дума Росії вже збирається на екстрене засідання. Чого очікувати від парламенту РФ зараз, чи є можливим оголошення загальної мобілізації в Росії та як Путін може маніпулювати провалами російської армії, видаючи їх за бажання РФ до перемир’я? Про все це Українське радіо поспілкувалось з керівником Центру військово-правових досліджень Олександром Мусієнком.

"Зараз дуже активно Держдумою ухвалювалися закони, які підписував Путін, щодо боротьби з фейками, відповідальність за дискредитацію армії. Це — один з елементів, на якому вони зосередились. Також, думаю, буде багато гучних заяв, будуть ухвалені якісь рішення, спрямовані на стабілізацію економіки Росії, контрсанкційні заходи проти країн Заходу", — висловив свою думку Олександр Мусієнко. 

Чи оголосить Росія загальну мобілізацію?

Щодо можливості оголошення загальної мобілізації чи стану війни, то експерт налаштований скептично: "Якщо це буде зроблено, це лише пришвидшить крах путінського злочинного режиму. Одразу виникне маса запитань, зокрема й в самій Росії. Це був би дуже серйозний удар по іміджу РФ, адже зараз вони ведуть так звану "спеціальну воєнну операцію", для якої не потрібне оголошення війни чи воєнного стану, а відтак — загальної мобілізації. Зараз їм начебто вистачає сил і засобів. Щойно вони оголошують загальну мобілізацію та воєнний стан, це означатиме, що вони не здатні впоратися сьогодні з українською армією. Тому вони будуть впроваджувати всі заходи, пов’язані з мобілізацією так, як вони це роблять зараз з мобілізацією економіки: ухвалювати все приховано, не акцентуючи на цьому увагу". 

"Проводячи заходи прихованої мобілізації, в Росії будуть говорити про те, що це потрібно для зміцнення оборонних рубежів Росії. Публічно вони навряд чи про це оголосять і я не думаю, що про це особисто скаже Путін", — пояснив Мусієнко.

Принагідно керівник Центру військово-правових досліджень розповів, що зараз мобілізація в Росії вібувається кількома способами: "В першу чергу, представники рекрутингових центрів досить активно пропонують службу за контрактом на шість місяців. Пропонують від 700 доларів зарплати за місяць і ці запити розсилають по всіх так званих депресивних регіонах, де вкрай складна соціально-економічна ситуація. Йдеться про республіки Кавказу, за Уралом, деякі регіони на Далекому Сході.

Другий елемент мобілізації: в окремих регіонах Росії досить активно розсилаються повістки чоловікам щодо того, щоб вони з’явилися до військкоматів для уточнення облікових даних". 

"Ще один спосіб, який зараз почали активно розглядати,  — це строковики. Зараз закінчився призов на строкову військову службу, і з’явилися приховані дискусії про те, чому б восени, коли солдати пройдуть місячне навчання, не залучати "добровольців" до ведення війни проти України", — додав Олександр Мусієнко.

Також, за словами експерта, зараз росіяни намагаються активно вишукувати тих, хто бажає воювати в приватних військових компаніях так званих "вагнерівців": "Це повна деградація цієї приватної компанії, тому що колись ця організація хоч і складалася переважно з неонацистів та людей радикальних поглядів, але це, як правило, були або кадрові військові, або люди, які брали участь в "гарячих" точках. Зараз же долучитися до цих компаній пропонують навіть людям, які перебувають у тюрмах та засуджені за особливо тяжкі злочини". 

"Ще один етап поповнення армії "живою" силою — це мобілізація на окупованих територіях України", — зазначив Мусієнко.

Що робить Росія в світі?

"Російські війська зазнали значних втрат на Сході України і зараз не ведуть атакувальну активність, як місяць тому. Вже є заява Генерального штабу ЗСУ про те, що за минулий тиждень російські війська не просунулися ані на метр на українській землі. Це означає, що вони сповільнюються, й не виключено, що Путін в цій ситуації почне говорити, що в Росії начебто готові до ведення перемовин та припинення вогню. Тобто він може почати говорити про якийсь статус-кво на зараз", — пояснив експерт.

Також зараз в світі відбуваються певні процеси, які, на думку Мусієнка, не обходяться без російських спецслужб: "Росія намагається бити по єдності Заходу. Тому можливі заяви Путіна про примирення можуть підійти тим політичним колам на Заході, які все ще досі намагаються шукати підходи, як домовитися з Росією про поганенький, але мир. Й російська агентура досить активно це підігріває". 

"Зараз відбулася низка подій, які складно назвати збігами: відставка прем’єр-міністра Естонії, спроба відставки очільника уряду Італії, відставка Джонсона в Британії, вбивство колишнього прем’єра Японії, політична сила якого почала досить активно виступати за повернення окупованих Росією Курильських островів. Також зараз в окремих політичних колах активно підігріваються дискусії щодо російського газу і того, що Європа взимку ледь не замерзне без нього", — підсумував Олександр Мусієнко.

Фото: АрміяInform

Мусієнко про те, чи можлива загальна мобілізація в Росії та який зв’язок між відставкою Джонсона та вбивством експрем’єра Японії

Новини по темі