"Не лише резиденція, а й національна святиня": Межигір'я може стати державним парком-пам'яткою. Коментує краєзнавець

"Не лише резиденція, а й національна святиня": Межигір'я може стати державним парком-пам'яткою. Коментує краєзнавець

Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, державна резиденція "Межигір’я" стане парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Краєзнавець, дослідник Межигір'я Геннадій Межигірський в ефірі Українського радіо розповів, чому ця територія є важливою національною та культурною пам'яткою.

0:00 0:00
10
1x

Про перетворення резиденції на державний парк-пам'ятку 

Взагалі варто змінювати пріоритети. В Межигір’ї було шість храмів, і його стосуються також сім святих. В Межигір'ї поховано 688 душ духовенства та більше ніж півтори тисячі козацтва, зокрема козацька еліта — Семен Палій, Самійло Самусь, Євстафій Гоголь. Відтак, Межигір’я повинне обов'язково стати пантеоном національної слави. Там Шевченко, козацтво, християнство, святі і вся наша історія. Насправді це територія, яка повинна виховувати націоналістів, патріотів та героїв.  

Про визначні місця Межигір’я 

Під парканом у Межигір’ї є замкова криниця, де двічі перебував Тарас Шевченко, яку він згадує в поемі "Чернець". Насправді ця місцина повинна стати кузнею, де виховується молодь. Звичайно, воно має бути парком для відпочинку. Але це місце має слугувати і історичним виховним зразком. Бо насправді Межигір'я старше від Києво-Печерської лаври як мінімум на 63 роки. Тому це є наша первосвятиня. І тут й Ольга, й Володимир, й Борис і Гліб — тобто фактично вся історія крутилася навколо Межигір’я та Вишгорода. І Україна про це не знає. Мене ображає, що люди їдуть сюди не за тим. Вони сюди ідуть погуляти, відпочити, подивитися рибок чи качок. 

Про археологічні розкопки на території резиденції 

Територія Межигір’я — це п’ять історичних шарів. І я за те, щоб робити там розкопки. Тому що історія України перевернеться з ніг на голову, якщо зробити там розкопки. Тому що там і язичники, і християни, і фарфоро-фаянсова фабрика тощо. Тому обов'язково треба робити розкопки і піднімати статус Межигір'я.  І не говорити про резиденцію, а говорити про національну святиню і пантеон.

Фото: Міндовкілля