war

МОН рекомендує абітурієнтам з окупованих територій складати вступні іспити дистанційно

11.06.2022 р., 14:06

Для українських абітурієнтів, які не зможуть виїхати на підконтрольну територію, цьогоріч передбачають вступний іспит у форматі дистанційної усної співбесіди. Як це можна реалізувати на практиці розповів в ефірі Українського радіо експерт із питань вищої освіти Володимир Бахрушин.

Формат дистанційної усної співбесіди — не нова форма складання іспитів. Такий формат в Україні застосовувався і під час карантину, а для деяких категорій абітурієнтів — і раніше.

Якщо виникнуть перебої зі зв’язком?

Під час такої дистанційної співбесіди можуть виникати технічні проблеми зі зв’язком на тимчасово окупованих територіях. Однак у нас є така альтернатива — або ми даємо можливість, або ми не даємо ніякої можливості для вступу абітурієнтам, які залишилися на тимчасово окупованих територіях.

Єдине, що можна зробити, це щоб заклади вищої освіти під час дистанційних вступних співбесід могли створювати певні додаткові часові можливості. Тобто якщо є перебої зі зв’язком, то щоб вступник мав декілька спроб зв’язатися з приймальною комісією.

Також заклади мають готувати варіанти і на випадок хакерських атак.

Про захист персональних даних

Щодо захисту персональних даних ризики є, але ми не можемо вплинути на цю ситуацію. Ми можемо певні речі захищати зі свого боку, але з боку вступника ми тут нічого не можемо зробити. Тобто людина, яка вирішить вступати до вишів і погодиться на формат дистанційної співбесіди, може наразити себе на небезпеку.

Щодо кількості можливих вступників із тимчасово окупованих територій дуже важко давати оцінку, точних даних немає. У тих змінах, які Міністерство освіти і науки України оприлюднило для обговорення, йдеться не лише про тимчасово окуповані території, але також і про території, де є велика загроза, де є обстрілами. Там теж можуть бути проблеми у вступників, щоб складати тестування.  

Фото: facebook.com/franko.lviv.ua

МОН рекомендує абітурієнтам з окупованих територій складати вступні іспити дистанційно

Новини по темі