Зеленський та Залужний: як українці потрапили у топ 100 найвпливовіших людей світу від Time?

Зеленський та Залужний: як українці потрапили у топ 100 найвпливовіших людей світу від Time?

У топ 100 найвпливовіших людей світу в 2022 році за версією редакції Time увійшли троє українців — президент Володимир Зеленський, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва. Більше про значення цього рейтингу та українців в ньому в ефірі Українського радіо розповів керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

0:00 0:00
10
1x

Увесь список зі ста людей розподілений за шістьома категоріями. Севгіль Мусаєва потрапила до категорії "Новатори", а президент Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний — до категорії "Лідери".

Зазначається, що про Зеленського текст у TIME написав президент США Джо Байден. 

"Коли Володимир Путін розпочав свою жорстоку війну проти України, і українцям потрібен був їхній лідер, слова Володимира Зеленського лунали світом: "Президент на місці".

У президенті Зеленському народ України має лідера, гідного їхньої хоробрості та стійкості, оскільки громадяни по всій країні — власники магазинів і солдати, кравці та водії вантажівок — борються за свої домівки та свою свободу. Кожного разу, коли ми говоримо, я чую в голосі президента Зеленського невблаганну рішучість людини, яка глибоко вірить у свій обов’язок перед своїм народом і щодня виконує урочистий обов’язок вести свою націю у цю темну й важку годину", — написав Байден.

До сотні також потрапили двоє росіян — президент Російської Федерації Володимир Путін та лауреат Нобелівської премії, головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов, який виступає проти війни в Україні.

Як українці потрапили до рейтингу 

Це не рейтинг Forbes, де можна порахувати за конкретними статками, капіталізацією, успіхами тощо. У даному випадку це більше сукупний вплив, який здійснюють ці люди на хід історії у цей рік та у цей час. 

Зараз в Україні відбувається подія планетарного масштабу і вибудовується новий світовий порядок. Ми бачимо руйнування постялтинського миру, і Україна своїми діями не просто змінює світ. Вона є учасником нового світового порядку, буде одним з його наріжних каменів і задаватиме тон на наступні 50 років. Тому ми і бачимо потрапляння в топ 100 військово-політичного керівництва нашої країни. Тобто Зеленський відповідає за політичне керівництво, а Залужний — за військову частину. Тому, звичайно, вони потрапляють в перелік найвпливовіших осіб. 

Звичайно, Байдену було шкода, що він не потрапив у список, тому він вирішив написати про Зеленського, що дуже повинно тішити українців.

Але зараз центральна подія всього світу відбувається в Україні. Де-факто за різними ознаками це вже гібридна Третя світова війна. Це розуміють і політики, і військові. На жаль, Україна стала полем цієї війни, але вона й показує дива, які дивують всіх західних партнерів, зокрема армійців. Ми показали високий рівень самоорганізації, чого ніхто не очікував. І це змінить не лише європейську, але і світову політику, і саму систему безпеки. Тому що як буде закінчуватись війна в Україні, якою перемогою і як будуть вибудовуватись договори безпеки — це призведе до реформування самої системи безпеки в Європі. 

Про Залужного та оцінку української армії

Сам міністр оборони Британії заявив, що українська армія буде ділитися досвідом з британською армією. Тому що в усьому світі людей такого рівня як Залужний з його досвідом — один чи два. Це керування складною ситуацією, коли крахна не має такого захисного ландшафту, наприклад, гори, а тому з обох боків йде перегрупування. 

Тобто все, що зараз відбувається в Україні, буде викладено в підручниках, буде вивчатися в найкращих академіях, НАТО буде базуватися на тому, що відбувається в Україні, українські військові начальники будуть частиною вищого керівництва НАТО. Тому що, коли Україна відвоює всі свої території, питання вступу в НАТО в самому НАТО навіть стояти не буде. Тому що по військовій компоненті ми вже перейшли на стандарти НАТО, наша армія вже довела, що вона посилить блок. Можливо, і ПДЧ Україні не потрібно, тому що вона вже показала свою спроможність і володіє тими знаннями, якими не володіють навіть деякі очільники Сполучених Штатів Америки. 

Тому українці принесуть багато досвіду взагалі у військову справу. Українська армія — це суміш стандартів НАТО та махновщини, і цього не можуть зрозуміть, як воно вибудовується. Відтак, Україна буде показувати, як можна використати нестандартні ходи для того, щоб відбитися від ворога, який переважає.

Про Путіна та диктатуру 

Текст про Володимира Путіна написав російський опозиційний політик Олексій Навальний. 

"Напевно, справжня місія Володимира Путіна полягає в тому, щоб давати уроки. Усім — від світових лідерів та експертів до простих людей. Особливо добре це у нього вийшло у 2022 році. Він ще раз нагадав нам, що шлях, який починається з "невеликої фальсифікації виборів", завжди закінчується диктатурою. А диктатура завжди веде до війни. Цей урок ми не повинні були забути", — зазначив Навальний. 

Путін — військовий злочинець, тому що він особисто розв'язав війну.  Він відповідальний за всі військові злочини, як і вся російська армія. Те, що ми бачимо — це відверта реінкарнація нацистського режиму в найгірших формах. Російська армія та Росія перевершили німецьких нацистів. Є спогади тих, хто пережив німецьку та російську окупації, і вони відверто говорять, що німці так не робили. Злочини чинили саме СС — "Захисні загони", які займалися знищенням мирного населення. Водночас російська армія уся є СС. І Те, що вони роблять — це перевершення того, що робила Нацистська Німеччина. 

Зазначимо, 19 травня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський очолив рейтинг людей, яких на думку читачів журналу Time варто включити до списку 100 найвпливовіших людей світу 2022 року.

Фото: president.gov.ua

Останні новини
Російські удари по гіпермаркету Харкова: десятки постраждалих
Російські удари по гіпермаркету Харкова: десятки постраждалих
За тиждень окупанти не мали суттєвих успіхів на Харківщині  — Музичук
За тиждень окупанти не мали суттєвих успіхів на Харківщині — Музичук
"Резерв+". Електронна черга ТЦК. Фортифікації і енергетика – Клименко про головне за тиждень
"Резерв+". Електронна черга ТЦК. Фортифікації і енергетика – Клименко про головне за тиждень
Війна триває за те, по який бік кордону опиниться Україна — Плохій
Війна триває за те, по який бік кордону опиниться Україна — Плохій
Передачі Радіо Промінь можна буде слухати в Естонії
Передачі Радіо Промінь можна буде слухати в Естонії
Новини по темі
Немає двозначностей, хто є президентом України після 20 травня — Москалюк
Різких заяв на підтримку жодної зі сторін ми не побачимо — Шелест про зустріч Путіна і Сі Цзіньпіна
"Війну війною він не називав", – Шульга про меседжі Путіна
"Пожертвувати співпрацею з РФ Китай не готовий, але частково її обмежити ― можливо" ― Аліна Гриценко
Ідеальним і абсолютно правильним був би міжнародний трибунал щодо злочинів РФ на зразок Нюрнберзького — Ліщина