war

Нові правила отримання водійських прав: що змінилося? Пояснює експерт

18.05.2022 р., 18:19

В умовах воєнного стану в дію вступили нові правила, які стосуються того, як будуть прийматися і складатися іспити для отримання водійських прав. Підготовка водіїв та складання теоретичних й практичних іспитів у сервісних центрах МВС буде відбуватися за новим порядком. Про що йдеться Українському радіо розповів представник Головного сервісного центру МВС Федір Полонський.

"На минулому тижні Кабінет Міністрів України прийняв відповідні постанови щодо порядку прийняття іспитів на період дії воєнного стану та три місяці після закінчення його дії та щодо змін в порядку навчання. 

Що стосується порядку складання іспитів, то ми запропонували екстериторіальність складання іспитів: люди, які тимчасово виїхали в інші міста, можуть скласти практичний іспит в будь-якому сервісному центрі МВС за умови успішного складання в іншому успішному центрі. Тобто, якщо, наприклад, людина склала теоретичний іспит в Маріуполі, то практичний вона може скласти та отримати посвідчення водія у Львові, Києві, Ужгороді або іншому місті, де працюють сервісні центри МВС", — розповів Федір Полонський.

Також, за словами експерта, передбачається, що особи можуть отримати посвідчення водія в разі успішного складання іспиту в іншому сервісному центрі: "Якщо особа успішно склала як теоретичний, так і практичний іспит в тому ж Маріуполі, проте не отримала бланк посвідчення водія, вона зможе отримати його в будь-якому сервісному центрі, який працює на даний час".

"Також ми передбачили дуже важливу зміну для наших водіїв, які керують транспортними засобами в міжнародному русі. Раніше свідоцтво для участі у міжнародному русі можна було отримати в будь-якому сервісному центрі. При цьому основне свідоцтво здавалось на збереження в той сервісний центр, де воно було отримано. Зараз же люди зможуть повернути своє свідоцтво шляхом отримання нового в будь-якому сервісному центрі МВС", — додав Полонський.

Крім того, законодавчими нормами передбачені й кардинальні зміни в порядку навчання та прийняття іспитів у майбутніх водіїв: "Ці зміни вступлять в силу через два місяці після набрання чинності постановою. Навчання буде розділено: спочатку особа буде проходити теоретичне навчання в автошколі, отримувати свідоцтво про теоретичну підготовку та складати в будь-якому сервісному центрі МВС теоретичний іспит. Після цього вона знову приходитиме на навчання в автошколу, після якого складатиме практичний іспит та отримуватиме посвідчення водія".

Фото: Твоє місто

Нові правила отримання водійських прав: що змінилося? Пояснює експерт

Новини по темі