war

"Ми повинні зробити все, щоб настала відповідальність". Прокурор МКС про розслідування злочинів РФ

14.04.2022 р., 20:02

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що спільно з колегами з України та Європейського Союзу робитиме все можливе для притягнення до відповідальності винних у злочинах Росії на українській території.

Про це він сказав 14 квітня під час брифінгу з генеральною прокуроркою України Іриною Венедіктовою.

"Ми повинні зробити усе можливе, щоб відбулося правосуддя та настала відповідальність. Україні пощастило мати такого хорошого генерального прокурора. З минулого жовтня ми мали кілька зустрічей. Після відкриття провадження були зустрічі з багатьма іноземними колегами", — сказав Хан.

Він зазначив, що розслідування воєнних злочинів РФ Україна здійснюватиме спільно з Євроюстом, національними правоохоронними органами, спільними міжнародними групами слідчих та Міжнародним кримінальним судом.

"Я наголошую, що правосуддя на військовому фронті має бути мобілізовано та чинити дію Не на боці України або Росії, а на боці норм і правових засад відношення до людяності та людства, які всіх нас пов’язують. Ніщо і нікому не зійде з рук", — наголосив прокурор.

Карім Хан також зазначив, що під час розслідування намагатиметься встановити контакт із російською стороною, хоча вона неодноразово заперечувала свою причетність до скоєння воєнних злочинів в Україні.

Зазначимо, Міжнародний кримінальний розслідує та, за потреби, судить в обвинувачених у найтяжчих злочинах: геноцид, військові злочини, злочини проти людства. 

28 лютого прокурор МКС Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Фото: facebook.com/VenediktovaIryna

"Ми повинні зробити все, щоб настала відповідальність". Прокурор МКС про розслідування злочинів РФ

Новини по темі