war

Окупанти РФ викрадають цивільних, яких видають за "полонених" бійців ЗСУ — Денісова

6.04.2022 р., 18:52

Російські окупанти викрадають українських цивільних чоловіків, щоб потім видавати їх за “військовополонених”. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова. Такі дії РФ є воєнним злочином та злочином проти людяності відповідно.

"Є свідчення, що відступаючи з Київської області, російські війська викрадали цивільних українців, яких тепер демонструють у російських ЗМІ як "полонених" військовослужбовців Збройних сил України", – написала вона.

За словами Денісової, українців перевдягли у військову форму та змушують брати участь у пропагандистських відеороликах в YouTube та на телеканалах. Одного із чоловіків на відео впізнали його рідні.

"Про масове захоплення мирних жителів стало відомо також від звільненого з російського полону українського військовослужбовця, який повідомив про перебування у СІЗО Курська (РФ) понад 40 наших цивільних полонених", – розповіла Денісова.

Омбудсмен також зазначила, що в росЗМІ 5 квітня з’явилась інформація про нібито ліквідацію 93 "українських дезертирів" з Маріуполя, які втікали в цивільному одязі.

"Фактично це може свідчити про масову страту цивільних громадян України", – написала вона.

Денісова наголосила, що такі дії РФ є воєнним злочином та злочином проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду та прямим порушенням статей 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статей 9 і 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і статті 5 Європейської конвенції з прав людини.

Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці злочини та порушення прав людини РФ в Україні.

Фото: УНІАН

Окупанти РФ викрадають цивільних, яких видають за "полонених" бійців ЗСУ — Денісова

Новини по темі