war

Росіяни залишили Чорнобильську АЕС та Славутич — Енергоатом

31.03.2022 р., 18:49

Російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з республікою Білорусь.

Як повідомили в "Енергоатомі", наразі на станції залишається тільки невелика кількість російських військових.

"Зазначимо, що підтвердилася й інформація про фортифікаційні споруди, окопи, які рашисти будували прямо в Рудому лісі — найзабрудненішому в усій Зоні відчуження. Тож не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінювання й запанікували за перших ознак хвороби", — зазначили у компанії.

Як зазначається, наміри покинути ЧАЕС росіяни вранці 31 березня озвучували українському персоналу станції.

Окрім того, за даними "Енергоатому" наразі формується для руху в бік Білорусі ще й колона військових РФ, які тримали в облозі місто Славутич.

"Вони підписали акт здачі ЧАЕС, в якому написано, що вони охороняли станцію з 24 числа. Всі організовано вишикувалися у 2 колони та поїхали у бік Білорусі. Там пару людей залишилось. Будемо точно знати що там і як вже завтра.Вся ця інформація підтверджується нашими джерелами", — заявив керівник пресцентру "Енергоатому" Леонід Олійник.

За словами радника міністра внутрішніх справ Вадима Денисенка, серед росіян почалася паніка через опромінення.

"Велика кількість отримали опромінення, коли копали окопи, і я думаю, що це серед цього контингенту почалася паніка", — розповів він.

Фото: ЕРА/UPG

Росіяни залишили Чорнобильську АЕС та Славутич — Енергоатом

Новини по темі