war

Зеленський підписав заявку на членство України в ЄС

28.02.2022 р., 19:14

Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Також разом із Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком і Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем було підписано Спільну заяву.

Зазначається, що Україна проситиме розглянути заявку за спеціальною процедурою, тобто невідкладно почати формальний процес, що приведе до надання нашій державі статусу кандидата на членство.

У документах ідеться про те, що "Україна поважає цінності, закріплені у статті 2 Договору про Європейський Союз, і має честь подати заявку на членство відповідно до статті 49 цього Договору".

"Україна, заплативши таку величезну ціну за європейський вибір та безпеку Європи, буде в змозі пройти цей шлях", – наголошується в документах.

Документи адресовані Еммануелю Макрону, Президентові Франції, яка головує у Раді Європейського Союзу, Шарлю Мішелю, Президентові Європейської ради, Урсулі фон дер Ляєн, Президенту Європейської комісії, та Роберті Мецолі, Президенту Європейського парламенту.

Фото: ОПУ

 Зеленський підписав заявку на членство України в ЄС

Новини по темі