war

Чим може допомогти НАТО Україні у разі війни — коментар експерта

20.02.2022 р., 13:20

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що Росія не проводить відведення своїх військ від кордонів України попри свої заяви. В Альянсі не бачать ознак відведення чи деескалації. Навпаки, російське нарощування триває. НАТО продовжує моніторинг і закликає Росію відвести війська. Чим може відповісти НАТО у разі вторгнення розповів в ефірі Українського радіо голова Громадської ліги "Україна – НАТО" Сергій Джердж.

У випадку швидкої ескалації, що НАТО може протиставити Росії? Це протиракетна оборона чи запровадження безпольотної зони над територією України?

Все це може бути зроблено на двосторонній основі за підтримки тієї країни, яка має ці можливості і зброю. Іноді ми покладаємо багато відповідальності і очікувань на НАТО, а НАТО — це міжурядова угода про стан безпеки, яка забезпечує взаємодію між країни-членами саме їхніми Збройними силами.

НАТО як інституція не володіє зброєю і такими ресурсами. Генеральний секретар Альянсу закликає членів НАТО надавати нам матеріально-технічну допомогу і оборонну зброю. Це було зроблено. Ті країни, які відгукнулися, вони це роблять. Ті, які не хочуть це робити, вони цього не роблять.

НАТО цінне як майданчик, це платформа для ухвалення рішень. Те рішення, яке НАТО прийме, то позитив у тому, що з цим погодилися всі 30 країн-членів НАТО. Ми знаємо, що НАТО як інституція готова максимально сприяти Україні. Можливо є рішення, що приховані від громадськості, але дивлячись в очі Генеральному секретарю Єнсу Столтенбергу можна сказати, що вони зроблять все можливе, щоб підтримати Україну.

Що зараз має НАТО у країнах східної Європи, які межують з Україною?

Дуже важливо, що США вирішили розквартирувати свої сили в Східній Європі. Йдеться про 8,5 тисяч військовослужбовців. Частина з них буде в Польщі, а саме 3,5 тисячі. Інша частина — в Румунії. Це країни, які реально нам допомагають. Це сусідні з нами країни, Румунія межує з Одеською областю, ми очікуємо там якихось загроз з боку Криму. Польща має сухопутній кордон з Україною. Через ці країни може постачатися нам зброя і припаси залізничним та автомобільним шляхом, якщо авіаційно це буде утруднено. Я б дуже хотів, щоб і в Україні були певні підрозділи НАТО, хоч і невеликі, щоб символізували цю підтримку. 

Фото: facebook.com/NATO

Чим може допомогти НАТО Україні у разі війни — коментар експерта

Новини по темі