war

Як правильно занурюватися в ополонку на Водохреще? Поради лікарки

19.01.2022 р., 11:27

Як правильно занурюватися в ополонку на Водохреще? Чи потрібно готуватися до купання у холодній або крижаній воді? На що звернути увагу, якщо ви робите це вперше? Як довго можна перебувати у крижаній воді, щоб не зашкодити здоров'ю? Про це в ефірі Українського радіо розповіла лікарка Центру громадського здоров'я Вікторія Чендей.

Програма:

Який вплив на організм людини має зимове пірнання

Зимове пірнання зміцнює імунну систему організму та покращує кровообіг. Люди, які регулярно цим займаються, починають краще себе почувати, рідше хворіють гострими вірусними респіраторними захворюваннями, оскільки стають більш стійкими до холоду. Доведено, що гострі вірусні респіраторні захворювання зменшується у 60 разів, а всі інші хронічні захворювання ― у 30 разів.

Проте занурення у крижану воду ― це стрес. Це переохолодження може спровокувати різні захворювання, з якими ми потім будемо розбиратися протягом року, зокрема і пневмонія, і перикардит, і міокардит можуть стати ускладненням для людей, які не тренуються і які до цього не готові.

Коли варто починати процес загартовування і пірнання в холодну воду

Підготовку організму до моржування слід починати в теплу пору року. Має відбутися сам процес адаптації організму до низької температури, тому це ми маємо виконувати систематично. Тобто щоденно ми маємо купатися у відкритих водоймах і з поступовим збільшенням часу перебування у холодній воді. Також ми можемо почати готуватися до цього і вдома, зокрема приймати щоденний прохолодний душ з планомірним зниженням температури. 

Якщо ви пірнаєте лише раз на рік або взагалі вперше, то ви маєте мати хороше самопочуття, коли йдете занурюватися. Не має бути проявів застуди або загострення хронічних захворювань. Є захворювання, які мають протипокази до моржування. Відтак люди, які мають серцево-судинні захворювання,  неврологічні захворювання, захворювання нирок, гінекологічні захворювання, не мають цим займатись, адже це становить небезпеку для їхнього здоров'я. Тому насамперед людина повинна бути здорова. 

Якщо ви не тренувались перед зануренням, я би рекомендувала обов'язково трохи розігріти розтиранням або бігом. Починати роздягатися потрібно знизу.  Насамперед ми знімаємо взуття. Пам’ятайте, що не потрібно пірнати головою вперед. Початківці мають перебувати у воді 20 секунд і не більше. Після занурення обов'язково треба швидко розтерти себе насухо рушником, але не варто дуже сильно терти шкіру і ще більше стресувати. Потім потрібно одягнути теплий одяг і через якийсь час ми можемо зігрітися чаєм, бульйоном або зігріваючими трав'яними напоями, але в жодному разі не алкоголем. 

Які симптоми свідчать про те, що людина має одразу виходити з води 

Як тільки під час занурення ми відчуваємо тремтіння, потрібно відразу виходити з води, тому що можуть виникнути такі неприємні явища, як сильні судоми,  зупинка серця, спазми.  

Чи можна дітям занурюватися в холодну воду 

Я взагалі не рекомендую залучати маленьких дітей до таких тренувань. Дитяча гормональна система не сформована, тому це може дати збій і призвести до додаткового стресу. Ми маємо також дбати про репродуктивну функцію дітей. Крім того, дитина має йти на це свідомо, а не через зусилля. Тому я не рекомендую дітям пірнати у холодну воду і вважаю, що їх потрібно загартовувати поступово.

Фото: УНІАН

 Як правильно занурюватися в ополонку на Водохреще? Поради лікарки

Новини по темі