Зимова подорож із дітьми: куди поїхати та як краще організувати? Радить експертка

Зимова подорож із дітьми: куди поїхати та як краще організувати? Радить експертка

Україна повільно входить в період різдвяних та новорічних свят, які незмінно супроводжуються великою кількістю вихідних. Чи не найкращим способом провести вільний час є подорожі, які дозволяють вирватися з міста, побачити щось нове та назбирати спогадів. Проте як бути, коли у вас є діти? Їхати з ними - переконана професійна мандрівниця, засновниця Школи сімейних подорожей “TravelMama” та спільноти сімейних мандрівників “TravelMama Club” Олександра Матвєєва. В ефір Українського радіо вона розповіла, куди краще поїхати та як організувати мандрівку, аби вона була приємною для всієї сім’ї.

0:00 0:00
10
1x
Програма:

"Моїй донечці вже сім років і весь цей час ми мандруємо, адже моя філософія – це "мандри з пелюшок", без обмежень та необхідності батькам весь час бути вдома. Я пропагую, аби ми багато мандрувати, пізнавали світ та розвивалися разом з дитиною", – зазначила Олександра Матвєєва.

Як організувати подорож з дітьми? 

"Коли ви плануєте якусь подорож, треба враховувати інтереси кожного члена родина, а не лише дітей", – переконана експертка.

Разом з тим, вона радить спробувати всі види транспорту для мандрівок та обрати той, який для вашої родини – найкомфортніший: "Дитині дуже важко більше трьох годин знаходитися в автокріслі, тому потрібно робити зупинки, щоб вона побігала. Навіть малюків до року не варто тримати у кріслі більше ніж 1,5 годин. Зараз на окремих заправках вже навіть є дитячі майданчики, де малі можуть побігати. Коли діти старші, то з собою вже можна брати ігри, корисні смаколики". 

"З мого досвіду, з малими дітьми зручніше подорожувати потягом. Там малята можуть побігати, витягнути ноги, нормально поспати вночі", – зауважила Матвєєва. 

Дітям шкільного віку, за словами експертки, легше дається довга дорога, проте їм важлива компанія: "Я раджу брати в мандрівки їхніх друзів, сусідів". 

Куди поїхати за зимовою казкою?

"В Карпатах зараз казка, тому що випав сніг – головний атрибут зимових свят. Й ми можемо поєднати активний відпочинок та насолоду різдвяною казкою", – розповіла Олександра Матвєєва.

Проте, як додала експертка, при плануванні подорожі в гори з дітьми треба враховувати житлові умови й те, як туди дістатися: "Якщо потягом, то квитки краще купити заздалегідь, адже в святковий час вони розлітаються дуже швидко".

"Житло треба шукати на офіційних ресурсах: не потрібно шукати більш дешевий варіант, особливо, якщо просять ще скинути завдаток. Дуже багато історій в Україні, коли люди залишаються ні з чим", – порадила Матвєєва. 

На Західній Україні вона також радить звернути увагу на термальні джерела: "Зараз дуже багато гарно облаштованих джерел, коли ви можете насолодитися і готелем, і поплавати з дитиною в басейні".

"Принагідно можна й покататися на лижах, проте з дітьми я раджу обирати невеликі гірськолижні курорти. Якщо у вас дитина ще не катається, то не варто їхати в Буковель. Є багато курортів – Ізки, Плай, Жденієво – маленьких, але там дуже і дешевше, і комфортніше з маленькою дитиною, не буде натовпу". 

Де цьогоріч шукати святого Миколая?

У Львові головна резиденція святого Миколая буде в Музеї народної архітектури та побуту імені Шептицького, який в народі називають Шевченківським гаєм.

Буковинська резиденція святого Миколая працює в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту.

На Хмельниччині Миколая можна відвідати в Руській брамі в Кам'янці-Подільському та в замку Острозьких в Старокостянтинові. 

У Тернополі святий Миколай зусрічає малят у Збаразькому замку. 

На Рівненщині чудотворець облаштувався в знаменитому Тунелі кохання.

Також відвідати святого Миколая можна й в Карпатах – в Національному природному парку Гуцульщина в селі Пістинь на Косівщині. Там буде і новорічна ялинка, і різдвяний Вертеп.

Також резиденція святого Миколая працює в комплексах в Красній Поляні поблизу Буковеля і в селі Грушів поблизу Коломиї.

На Закарпатті основна локація чарівника розташовується в Ужгородському скансені, а 18-19 грудня святий запрошує до Чинадіївського замку Сент-Міклош на свято у лицарському стилі.

Також новорічна резиденція відкрита й на території історико-культурного заповідника "Стара Умань". 

На Черкащині 18 грудня влаштовують вечорниці до Миколая в комплексі "Дикий хутір", що в Холодному Яру. 

Садиба подільського чарівника відкриється 19 грудня у вінницькому зоопарку, а в Чернігові – запрацює резиденція дідуся. 

Фото: ТСН