Чому Меркель блокувала поставки зброї Україні, але оснащувала російські дрони — правда від експерта

Чому Меркель блокувала поставки зброї Україні, але оснащувала російські дрони — правда від експерта

Колишній федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виявилася причетною до блокування поставок оборонного озброєння Україні через НАТО. Натомість агентство Conflict armament research під час вивчення військового російського дрона, збитого українськими військовими виявило в ньому німецькі двигуни та оптику й відеотехніку. Чим є ці факти: страхом перед Росією зі сторони Німеччини чи доброю послугою Путіну, Українське радіо розпитало в Ростислава Демчука, радника при Комітеті міжнародних питань Європейського Парламенту.

0:00 0:00
10
1x

Про те, що повідомлення про постачання двигунів до російських дронів з’явилося ще на початку листопада, але в Німеччині на цю обставину відреагували лише зараз

"Експерти міжнародної військово-технічної спільноти вже 3 роки вивчають зброю, яка використовується на Донбасі.

Питання дронів досі не порушувалося, позаяк, до нього підштовхнуло саме збиття українським Bayraktar однієї із ворожих гаубиць супротивника. Це в першу чергу привернуло увагу ОБСЄ. На думку яких, лише вони мають право використовувати над небом Донбасу дрони. Проте всім чудово відомо, що російська сторона використовує дрони різних типів і марок. І з 2017 року до сьогодні українські військові збили 6 військових дронів. І лише під час вивчення агентством Conflict armament research, яке знаходиться у Брюсселі, Празі та Лондоні, було знайдено цей дрон під № 2166, який був російської комплектації, але його головними деталями є одноциліндровий двигун, а також уся начинка з оптики та відеотехніки німецького виробництва. 

Ця інформація випливла на фоні того, що Ангела Меркель заблокувала продаж українським збройним силам певного оборонного озброєння. 

Спершу вона потрапила на німецькі телеканали — ARD 1, звідки розповсюдилася й в інші ЗМІ. Інформація дійшла до італійських, британських, американських ЗМІ, які з обуренням описали про це явище", — розповів Ростислав Демчук, радник при Комітеті  міжнародних питань Європейського Парламенту. 

Який резонанс у Німеччині має інформація про німецькі двигуни у російських дронах на тлі інформації, що сама Меркель заблокувала рішення про поставки зброї на рівні НАТО?

"Сьогодні це питання не обговорює лише лінива або ж цілковито не поінформована людина. Коли часопис німецького видання Bild провів розслідування, що до цієї ситуації причетна не лише Ангела Меркель, але й прем’єр Нідерландів, то ця інформація з’явилася і на шпальтах нідерландської преси.

І на фоні заборони продавати Україні оборонне озброєння, випливла ситуація із німецькими двигунами в російських дронах і про складові, що є товарами подвійного призначення і постачалися в Росію всупереч санкціям, які запровадив Європейський Союз, у тому числі Нідерланди та Німеччина.

Тому це є відкритою демонстрацією подвійних стандартів, які використовує Європейський Союз, розігруючи свою карту", — наголосив Ростислав Демчук, радник при Комітеті  міжнародних питань Європейського Парламенту. 

Як може змінитися політика нового Уряду Німеччини й чи згадувалося про це під час сьогоднішніх перемовин Президента Зеленського у Брюсселі з Олафом Шольцем

"Зміна політики вже відбувається. Насамперед це зустріч канцлера Німеччини Олафа Шольца з прем’єром Польщі Матеушем Муравецьким, де вони дійшли спільної думки про те, що не можна запускати Північний потік-2 у роботу, оскільки існує не лише суперечлива економічна складова, але й згущуються політичні барви та набирають неприємного відтінку. 

Крім того, у понеділок, під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу, нова Міністр закордонних справ Анналена Бербок зауважила, що Північний потік-2 не можна запускати в дію, оскільки він суперечить європейському законодавству, а також економічним нормам безпеки щодо збереження навколишнього середовища. А також Бербок додала фактор того, преференції першочергово для транспортування газу з Росії у Європейський Союз повинні надаватися вже усталеним країнам-транзитерам, у тому числі й Україні.

Також у понеділок нова адміністрація Берліну розблокувала постачання в Україну, куплених Києвом на початку поточного року через агентство забезпечення та закупівель НАТО, 20 комплексів для знищення дронів у Литви й 90 великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett у США, які запровадили Нідерланди й Німеччина. Зокрема під егідою Ангели Меркель. Повідомлення було опубліковано в німецькій пресі, що всі ті обмеження, які були накладені Ангелою Меркель є розблоковані. Це підтвердило агентство військових закупівель у Люксембурзі", — підкреслив Ростислав Демчук, радник при Комітеті  міжнародних питань Європейського Парламенту. 

Фото: REUTERS

Останні новини
Доля культурних пам'яток Херсонщини:  безповоротно знищені, переміщені водою та понищені ерозією
Доля культурних пам'яток Херсонщини: безповоротно знищені, переміщені водою та понищені ерозією
Фрагментація Росії почалась з кабінету Путіна 24 лютого 2022 — Данілов
Фрагментація Росії почалась з кабінету Путіна 24 лютого 2022 — Данілов
Голова Херсонської облради: Найбільша загроза ― це епідемії, що можуть розпочатися після спаду води
Голова Херсонської облради: Найбільша загроза ― це епідемії, що можуть розпочатися після спаду води
"Для України наслідки підриву Каховської ГЕС будуть страшні, але для росіян — катастрофічні" — Данілов
"Для України наслідки підриву Каховської ГЕС будуть страшні, але для росіян — катастрофічні" — Данілов
Російська церква, спортсмени і журналісти — Данілов назвав, де шукають російську агентуру та шпигунів
Російська церква, спортсмени і журналісти — Данілов назвав, де шукають російську агентуру та шпигунів
Новини по темі
Руйнація Росією греблі Київської ГЕС малоймовірна — Олександр Сергієнко
Підтримка біженців, 450 тисяч українських школярів у ЄС, зустріч із Клименком. Інтерв'ю єврокомісарки Йоганссон
Школи ЄС відвідують 450 тисяч українських дітей — Ілва Йоганссон
Путін, Бєлова та інші причетні до геноциду будуть засуджені — Микола Кулеба
Світ розраховує на швидку і ефективну деокупацію ЗАЕС — Олексій Їжак