Обирай пісні. Визначай переможця

День сексу: експертка про те, що впливає на нашу сексуальну поведінку та наскільки добре українці знають своє тіло

30.11.2021 р., 16:55

30 листопада в світі відзначають Міжнародний день сексу. Це неофіційне свято покликане привернути увагу до сексуальності та безпечного сексу. Українське радіо принагідно вирішило дізнатися, що впливає на сексуальну поведінку сучасних людей, зокрема, й українців та що люди в Україні знають про секс, сексуальність та навіть – будову власного тіла. Про все це ми поговорили із сексологинею, членкинею Секції сексології та терапії сексуальних розладів Спілки психологів та психотерапевтів Дар’єю Непочатовою.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"Для якісного сексуального життя, яким можна бути задоволеним, потрібно виділяти час. Це також робота. Адже є певне уявлення, що якщо ми кохаємо людину, то пристрасне сексуальне бажання має виникати автоматично. Але насправді для того, щоб бути задоволеним своїм життя, потрібно працювати, досліджувати свою сексуальність, розуміти, що подобається саме вам, бути відкритим, щоб проговорити це з партнером", – розповіла Дар’я Непочатова.

Сексологиня наголосила, що більшість українців виховувалися за радянськими стандартами, серед яких було певне табу на сексуальність та її прояви: "В нас є проблеми з певною закомплексованістю, скутістю. За 30 років українці, звісно, стали більш відкритіші, розкутіші. Якщо подивитися на молодь, то вона піднімає багато питань про свою ґендерну чи сексуальну ідентичність, ми почали говорити про різні види сексуальності, а не лише гетеросексуальність. Це також говорить про те, що наше суспільство починає потрохи розслаблятися". 

"Але якість сексуального життя залежить від конкретної пари і від того, наскільки партнери готові до близькості, до того, щоб бути вразливими, адже під час статевого акту ми знімаємо з себе одяг – лати, якими ми завжди захищаємося. Якщо ми готові торкатися один до одного цією беззахисністю, а не лише статевими органами, якість статевого контакту буде наповнювати, а не лише давати фізичне задоволення", – пояснила Непочатова.

Експертка розповіла, що сучасні вчені виділяють 19 типів сексуальної поведінки. Проте українське суспільство досі залишається консервативним щодо цього питання: "На мою думку, причиною цього є те, що ми дуже мало знаємо про власну сексуальність. Якщо людина досліджує себе, вона може зрозуміти, що вона є, наприклад, гетеросексуальною, але в неї можуть певний час виникати різні думки, фантазії, які стосуються гомосексуального або бісексуального досвіду. Наявність таких фантазій не означає, що їх треба реалізовувати на практиці, але вони можуть лякати. Людина не готова стикатися зі своєю багатогранністю та сексуальністю. Тоді вона проєктує це на суспільство: її лякає як особиста сексуальність, так і сексуальність інших людей". 

"Тому чим більше ми будемо знати про себе, як ми влаштовані, тим спокійніше ми будемо приймати варіативність взагалі людського прояву в сексуальних питаннях", – наголосила сексологиня. 

Також експертка звернула увагу на те, що значна частина українців має вкрай малі знання про власну фізіологію: "Наприклад, для жінок незнання власного тіла характерне незалежно від того, де вони проживають. Це пов'язано з тим, що статеві органи у чоловіка, починаючи з народження, знаходяться назовні. З дуже маленького віку хлопчик бачить свої статеві органи і може їх досліджувати. Дорослішаючи, він бачить як вони змінюються і працюють. Жіночі статеві органи знаходяться всередині, їх не можна просто так побачити. Якщо запитати жінку, чи бачила вона статеві органи іншої жінки, то зазвичай відповідь буде "ні". В більшості жінка навіть свої статеві органи не бачила, тому що для цього потрібно докласти певних зусиль, наприклад, взяти дзеркало". 

"В жінок буде багато почуття сорому, вини, пов'язаних саме із статевими органами. Тому часто жінки не знають взагалі, як можуть отримати оргазм", – зазначила Дар’я Непочатова. 

Разом з тим, питання побудови жіночого тіла загалом є темою, яка ступенем вивченості поступається навіть космосу: "Наприклад, клітор – це великий орган, який у збудженому стані досягає десяти сантиметрів. Це не лише та маленька частинка, яка виходить у вульву, є й ніжки клітора, які знаходяться всередині. Але про це жінки у всьому світі дізналися лише в 90-х роках, коли людина вже побувала на Місяці".

Фото: Liga.net

День сексу: експертка про те, що впливає на нашу сексуальну поведінку та наскільки добре українці знають своє тіло

Новини по темі