"У Ткаченка просто забрали 600 млн гривень" – Іллєнко про реакцію міністра культури на передачу Держкіно Уряду

"У Ткаченка просто забрали 600 млн гривень" – Іллєнко про реакцію міністра культури на передачу Держкіно Уряду

Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову, згідно з якою Державне агентство України з питань кіно забрали з-під підпорядкування Міністерства культури та інформаційної політики та передали під пряму координацію Уряду. На знак протесту проти такого рішення профільний міністр Олександр Ткаченко подав у відставку. Як передача Держкіно вплине на вітчизняний кінематограф Українське радіо дізнавалось в голови правління Української кіноакадемії, голови Державного агентства з питань кіно в 2016-2019 роках Пилипа Іллєнка.

0:00 0:00
10
1x

"Держкіно завжди було підпорядковане Кабміну, з моменту свого створення в 2011 році. Тому найголовнішою в цій історії є реакція міністра (культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка  прим.ред.). Це чергове шоу, яке нам показують для того, щоб ми відволіклися і зосередилися на чомусь несерйозному", – зазначив Пилип Іллєнко.  

За словами голови правління Української кіноакадемії, в Мінкульту забрали функцію формування державної політики в сфері кінематографії: "Іншими словами, міністра позбавили впливу на дуже серйозні речі. Він, очевидно, запереживав і ми зараз маємо поспівчувати йому в цьому. Я ж відмовляюся співчувати цьому міністру в будь-чому, зокрема, в тому, що в нього стає менше повноважень. Нічого драматичного не сталося, просто у пана Ткаченка забрали 600 млн гривень і віддати комусь іншому. Так треба подавати ці речі". 

Нагадаємо, як розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відокремлення Держкіно відбулося для того, щоб надати йому вагомого статусу й виокремити його в окремий центральний орган виконавчої влади. Відтак Держкіно матиме можливість формувати політику в напрямку кінематографу та реалізовувати її.

"Прем’єр-міністр ухвалив правильне рішення. Держкіно перебрало функцію формування державної політики з питань кінематографії, якої в нього раніше не було. В цьому й полягає істерика деяких чиновників, зокрема й міністра культури. Адже виглядає, що ніхто не збирається відправляти його у відставку, як ми нещодавно чули з вуст керівники правлячої партії Давида Арахамії",  наголосив Іллєнко.

Експерт зазначив, що з функціями, переданими від Мінкульту до Держкіно, вітчизняний кінематограф сильно посилиться: "Це дуже важливо і мені здається, що, не усвідомлюючи цього, Уряд ухвалив одне з найголовніших рішень щодо кіно в своїй історії існування. Кабмін перетворив Держкіно з функції в інструмент і це посилює цю інституцію, відокремлює її в галузі культури, оскільки це не тільки культура, але й індустрія. Кіно потребувало такого рішення".

"У всіх країнах світу, крім США, є аналогічні інституції. Тому коментарі, що ніде в світі не підтримують кіноіндустрію,  це неправда. Всі країни Європи це роблять і роблять більш потужно в плані фінансів, ніж Україна",  підсумував Пилип Іллєнко.

Фото: Главком