Обирай пісні. Визначай переможця

Вакциновані українці зможуть подорожувати Європою навіть якщо Україну виключать із "зеленого списку" — експерт

20.10.2021 р., 12:02

Цього тижня Європейський Союз буде переглядати список безпечних країн щодо коронавірусу. За даними кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Джозвяка, ЄС може виключити Україну зі списку держав, з території яких дозволено в'їзд в умовах пандемії. Речник Міністерства закордонних справ країни Олег Ніколенко в свою чергу зазначив, що навіть якщо таке рішення буде ухвалено, воно не скасує дію безвізу та не буде передбачати тотального закриття кордонів. Як може відобразитися на українських туристах виключення із "зеленого списку" ЄС, Українському радіо розповів виконавчий директор Української асоціації туристичних агентств Павло Григораш.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"Виключення України зі списку країн, в'їзд з яких на територію ЄС дозволено, — це гіпотетична ситуація. Поки що невідомо, запровадить ЄС ці обмеження чи ні. По-друге, "зелені списки" та включення чи виключення з них — це лише рекомендація ЄС, але кожна країна-член Європейського Союзу приймає рішення щодо виконання цих рекомендацій або відступання від них самостійно. Те, що нас включили в "зелений список", не означає, що всі країни автоматично включають нас в такий список у себе. І навпаки — коли нас виключають із "зеленого списку", це не означає, що всі країни автоматично нас не впустять", — пояснив Павло Григораш. 

Також експерт наголосив, що у разі виключення України зі списку країн, громадянам яких дозволений в’їзд на територію ЄС, обмеження не будуть стосуватися вакцинованих осіб: "Всі особи, які є щеплені вакцинами, які визнані на рівні ЄС, й надалі зможуть подорожувати Європою". 

"Щодо того, про які щеплення йдеться, то є Європейське медичне агентство, яке визнає ті чи інші вакцини. Наприклад, вакцина CoronaVac наразі визнана ВООЗ, але не визнана на європейському рівні. Відповідно, з цією вакциною не можете вільно пересуватися Європою. Є певні країни, які визнають її на національному рівні, і до них можна з CoronaVac спокійно подорожувати. Проте є й ті країни, які її не визнають, тому що їх не визнає Європа загалом. Якщо ж в людини будь-яка інша вакцина з тих, які застосовують в нас в Україні, ви вільні пересуватися Європою", — зазначив Григораш. 

Разом з тим, директор Української асоціації туристичних агентств наголосив, що невакцинованим українцям треба особливо відповідально підходити до планування своїх подорожей, адже у разі їх скасування кошти повернути буде складно: "Якщо в 2020 році пандемію можна було вважати форс-мажором, адже це були дійсно непередбачувані обставини, то наразі так вважати вже не можна. Ми вже другий рік живемо в таких швидкоплинних умовах, і багато хто прогнозував, що ситуація з коронавірусом буде погіршуватися. Зараз всі туристичні партнери більш жорстко ставляться до умов ануляції в таких випадках, тому треба зважувати свої ризики перед тим, як купувати путівки".

"Готелі готові приймати туристів, кордони не закриті, літаки літають, на літак потрапити можливо, просто треба виконати певні умови — мати сертифікат вакцинації, який отримати в Україні не є проблемою. Адже було ціле літо, коли не було великих черг та проблем з вакцинами", — зауважив експерт.

Наостанок Павло Григораш порадив українцям, які бажають подорожувати, потурбуватися про дві речі: щеплення та страховку.

"По-перше, вакцинуйтеся, адже це вирішить питання і вашого захисту від тяжкого перебігу хвороби, і ваші проблеми з подальшими подорожами. По-друге, якщо купуєте якийсь тур заздалегідь, не пошкодуйте трохи грошей і придбайте страховку від невиїзду. Вона не так дорого коштує, якщо порахувати загальну вартість туру, і тоді, якщо ви з якихось об'єктивних причин не можете подорожувати, страховка покриває вам більшу частину вашого туру", — пояснив експерт. 

Також Павло Григораш порекомендував перед поїздкою звіритися з картою на сайті tripadvisor.mfa.gov.ua, де зазначені актуальні правила в'їзду в ту чи іншу країн. Підготовкою порталу займається МЗС України. 

Фото: Главком

Вакциновані українці зможуть подорожувати Європою навіть якщо Україну виключать із "зеленого списку" — експерт

Новини по темі