Більше новин
- 15:49
- Державна чи приватна медицина: чому більшість українців не звертаються за допомогою в державні лікарні?
- 13:18
- Сезон кліщів: чим вони небезпечні і як уберегтися. Поради лікарки
- 13:16
- Програма "Доступне житло" буде розширена: чи стануть кредити на іпотеку більш доступні для українців
- 12:50
- Група "СКАЙ" видала ювілейну збірку
- 12:00
- Досвід Ізраїлю у боротьбі з Ковід-19: як вдалося вийти з карантинних обмежень?
Радіосеріал "Український скаутинг. Пласт". Серія 3
У третьому випуску серіалу йдеться про історію та структуру Пласту, починаючи з отримання Україною своєї незалежності, а також про участь пластунів в Помаранчевій революції, Революції Гідності та захисті України від російських окупантів.
До Пласту можна належати від 6-річного віку і до кінця життя. Пластуни гуртуються у куренях, які в свою чергу об’єднуються в улади, тобто гуртки, за віком. Починється пластунський шлях з новаків.
Захистити свою Україну, бути на передньому країн боротьби за незалежність і свободу України – святий обов'язок кожного лицаря-пластуна та пластунки. Тому з 22 листопада 2004 року, від початку Помаранчевої революції, до Києва з різних куточків України прибували й прибували пластуни. При канцелярії Пласту було утворено Пластовий координаційний центр, який зареєстрував 150 пластунів.
30 листопада 2013 року, коли почалася Революція гідності, на Майдан Незалежності вийшло близько мільйона людей. Й 1 грудня почала формуватися самооборона Майдану, до складу якої увійшли й пластуни.
Чимало пластунів, юнаків й дівчат, пішли боронити свою землю й тоді, коли в 2014 році почалася російсько-українська війна. Серед них був й кіборг, старший лейтенант, командир групи спеціального призначення Євген Подолянчук. Він пішов на фронт практично з Євромайдану, а в квітні 2014 року був направлений в Донецький аеропорт, де й загинув.
