Мобільний додаток

Радіосеріал "Український скаутинг. Пласт". Серія 3

30.01.2021 р., 17:03

У третьому випуску серіалу йдеться про історію та структуру Пласту, починаючи з отримання Україною своєї незалежності, а також про участь пластунів в Помаранчевій революції, Революції Гідності та захисті України від російських окупантів.

Програма:

До Пласту можна належати від 6-річного віку і до кінця життя. Пластуни гуртуються у куренях, які в свою чергу об’єднуються в улади, тобто гуртки, за віком. Починється пластунський шлях з новаків. 

Захистити свою Україну, бути на передньому країн боротьби за незалежність і свободу України – святий обов'язок кожного лицаря-пластуна та пластунки. Тому з 22 листопада 2004 року, від початку Помаранчевої революції, до Києва з різних куточків України прибували й прибували пластуни. При канцелярії Пласту було утворено Пластовий координаційний центр, який зареєстрував 150 пластунів. 

30 листопада 2013 року, коли почалася Революція гідності, на Майдан Незалежності вийшло близько мільйона людей. Й 1 грудня почала формуватися самооборона Майдану, до складу якої увійшли й пластуни. 

Чимало пластунів, юнаків й дівчат, пішли боронити свою землю й тоді, коли в 2014 році почалася російсько-українська війна. Серед них був й кіборг, старший лейтенант, командир групи спеціального призначення Євген Подолянчук. Він пішов на фронт практично з Євромайдану, а в квітні 2014 року був направлений в Донецький аеропорт, де й загинув.  

Продовження радіосеріалу слухайте тут: Серія 1, серія 2

Радіосеріал "Український скаутинг. Пласт". Серія 3

Новини по темі