Мобільний додаток

Чи відповідатимуть затримані в Білорусі "вагнерівці" за злочини на Донбасі?

3.08.2020 р., 17:00

29 липня білоруські правоохоронці затримали 33-х чоловіків, яких слідчі органи Білорусі називають найманцями приватної воєнної компанії "Вагнера". Ці люди вже заарештовані, дають свідчення. Їх підозрюють у підготовці масових безладів на території Білорусі. У свою чергу, російська сторона з приводу затриманих у Білорусі своїх громадян озвучує іншу позицію. Посол РФ у Білорусі Дмитро Мезенцев заявив, що усі затримані є співробітниками приватного охоронного підприємства, і вони через Мінськ їхали до Стамбулу, але запізнилися на рейс.14 із них є на українському ресурсі “Миротворець” як учасники війни на Донбасі. Міністр МВС Аваков вже заявив, що Україна просись білоруську сторону про екстрадицію частини затриманих. Чи можливо їх притягнути до відповідальності за злочини, скоєні на Донбасі – в ефірі Українського радіо обговорювали народний депутат Ігор Фріс та полковник СБУ у відставці Олег Старіков.

На думку народного депутата Ігоря Фріса, Україну не так має цікавити, "що робили ті затримані особи в Білорусі, скільки має цікавити, чому президент Росії намагається вчинити певні дії, щоби вони уникли відповідальності".

Фріс розповідає про існування певних військових приватних компаній: "Вони наймають певних фахівців, які літають усім світом. І є приватні легальні військові компанії, які набирають так званих "найманців" для виконання "брудної" роботи, ще їх називають "Дикі гуси". Те, що нам відомо на сьогоднішній момент, це те, що ці люди мали офіційне запрошення до Білорусі і мали б в подальшому летіти до Венесуели. Їх затримали і звинуватили "в тероризмі", друге звинувачення – "створення незаконних військових формувань", і останнє звинувачення – "підготовка вбивства Лукашенка". Наскільки я розумію, то зараз з цими людьми йде певна робота і якщо вони підуть на співпрацю зі слідством, то будемо дивитися далі що відбуватиметься".

 Полковник СБУ у відставці Олег Старіков розповідає про інші версії, яку також обговорюють: "Є версія, що вони працівники приватної легальної охоронної фірми. А інша – що з приватних охоронних фірм набрали найманців, які виконували певні дії, у тому числі ті три, за які отримали звинувачення. Тому зараз і проводяться певні слідчі дії з видобування матеріальних доказів – зброї і т.і. Самого визнання вини особою не достатньо".

На думку силовика, події, які відбуваються навколо цих 33-х затриманих, є геополітичною грою, пов’язаною з підвищенням рівня напруги між Білоруссю і Російською Федерацією. Що ж до того, чи передадуть їх українській стороні, тут, каже Старіков, ймовірність низька: "Ми зараз, в принципі, правильно використовуємо ситуацію в інформаційній війні. Далі це треба теж використовувати, але видача саме тих людей, які воювали на сході України, у складі найманців, малоймовірна".

Щодо доказової бази від української сторони відносно підозрюваних, тут Старіков не сумнівається, що вона є. "Як казав Матіос (військовий прокурор України, 2014 –2019 рр. – ред. ), то у нього достатньо доказів на кожну особу, яка була ідентифікована на території Донбасу. Велись відповідні справи і думаю, що Матіос в цій справі професіонал і база достатня", – каже Старіков.

Міністр МВС України Арсена Аваков заявив, що МВС та інші правоохоронні органи України мають достатню кількість матеріалів за цими злочинами. "Весь масив інформації буде нами переданий білоруській стороні. Ми сподіваємося, що це допоможе незалежній Білорусі захиститися від загрози тероризму і диверсійних дій найманців ПВК "Вагнер" – зазначив він.

Також Аваков розповів про зацікавленість України ​​в екстрадиції цих осіб. Міністр також підкреслив, що провів низку консультацій про взаємодію з офіційними представниками Республіки Білорусь.

фото - скріншот із відео затримання

Чи відповідатимуть затримані в Білорусі "вагнерівці" за злочини на Донбасі?

Новини по темі