war

"Осінь буде жаркою": головний санітарний лікар Ляшко про місцеві вибори та політичні амбіції

22.07.2020 р., 22:07

У великому інтерв’ю в ефірі Українського радіо головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів про ризики проведення місцевих виборів в Україні та власні політичні амбіції. Виявилося, що про участь в президентських виборах 2029 року він пожартував.

– Які ризики проведення місцевих виборів в Україні?

– Ми всі зараз свідомі, що все залежить від нас. Якщо ми дотримуємося правил карантину, створюємо умови для цього, то, як показало ЗНО, можемо провести вибори в Україні без будь-яких проблем, ризиків для ускладнення епідситуації і для здоров’я наших громадян. Але якщо вся країна стане червоною зоною, тоді, можливо, потрібно буде обмежувати проведення масових заходів.

– Чи йдете ви в мери Києва?

– Я не йду в мери Києва, оскільки сьогодні епідситуація з коронавірусною хворобою така, що ми розуміємо – осінь буде жаркою з точки зору стримування коронавірусної хвороби. Потрібно використовувати той досвід, який ми здобули, починаючи з лютого, з евакуації наших громадян з Ухані, з березня, коли реєструвалися перші випадки. Сьогодні цей досвід, я вважаю, є неоціненним і його можна використати повноцінно саме на посаді головного державного санітарного лікаря, даючи адекватну відповідь коронавірусній хворобі. Я більш ніж впевнений, що в нас у жовтні-листопаді до коронавірусної хвороби приєднається грип, буде коінфекція, і нам буде складніше реагувати. Потрібно буде реагувати і з епідемічної точки зору, і з готовності системи охорони здоров’я, і з належною комунікацією до людей. Сьогодні наша комплексна робота – перейти тяжкий шлях до перемоги, коли з’являться препарати або вакцина від коронавірусу.

– У ваших політичних планах поставлена крапка чи три крапки?

– Я зазначав, що посада заступника міністра будь-якого міністерства – це теж політична посада, тому ми всі вже є політиками. Я б не сказав, що є крапка, тому що коли напишеш заяву, тоді вона і буде. Поки що у нас три крапки, а куди занесе доля – час покаже.

Зараз тут є конкретне завдання – справитися і показати всім в Україні і за межами країни, що наша стратегія є правильною, те, що ми робимо, лише на користь українцям, оскільки ми зберігаємо здоров’я, зберігаємо життя і не даємо впасти системі охорони здоров’я в колапс.

"Осінь буде жаркою": головний санітарний лікар Ляшко про місцеві вибори та політичні амбіції

Новини по темі