Мобільний додаток

Епідеміологиня Людмила Мухарська прокоментувала поточну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні

8.07.2020 р., 20:50

Якою епідеміологічна ситуація в Україні зараз? Наскільки ефективним є адаптивний карантин? Як та де планувати відпустку в умовах карантину? Чи потрібна Україні Санітарно-епідемічна служба — які плани в МОЗ? На ці запитання в ефірі Українського радіо відповідала експерша заступниця Головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська.

Декілька тижнів в Україні відбувається стабільне коливання захворюваності, говорить експерша заступниця Головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська: "Не було сплескового зростання захворюваності. Я вважаю, що це тому, що Україна своєчасно ввела карантинні заходи, і таким чином ми попередили пікове зростання захворюваності. Таким чином, немає критичного навантаження на систему охорони здоров’я".

В Україні наразі стабільна ситуація, немає зростання, говорить Людмила Мухарська: "Але, ми розуміємо чітко, що вірус в Україні є, і він дуже активно передається від людини до людини. Це західні області, де заїхало з-за кордону найбільше людей. Серед населення цих регіонів вірус розповсюджується більш активно, і показники, які введені Кабінетом міністрів з пом’якшення карантинних заходів не відповідають, там карантинні заходи мають бути більш жорсткішими. Але, є регіони, де захворюваність невелика. І навіть є такі населені пункти, де захворюваність нульова. В таких регіонах немає сенсу вводити такі ж карантинні заходи як у регіонах, де захворюваність висока".

У Києві також сплеск захворювання. За минулу добу кількість інфікованих зросла на 114 людей. Така ситуація у столиці, вважає епідеміологиня, бо це – місто, де не лише живе найбільша кількість людей в країні, а й місто, куди прилетіло найбільше літаків із-за кордону: "І тепер усередині міста вірус активно циркулює. У таких містах як Київ населення щільно мешкає. Крім того, відбулося пом’якшення обмежувальних заходів, і не всі дотримуються правил – носіння масок, миття рук і дотримання дистанції".

Щодо того як планувати і де проводити відпустки, за словами Мухарської, ситуація змінюється постійно і щодня. "Сьогодні країна в "зеленій зоні", а завтра – в "червоній", якщо ми говоримо про подорож за кордон. Що стосується відпочинку всередині України, то ми бачимо ситуацію в Одесі, коли люди приїхали, але пройшли дощі, і певні лабораторні дослідження показали, що купатися не можна. Але пройде 2-3 дні, і можна буде купатися, тому що море очистилося". Тим, хто все ж наважиться їхати, епідеміологиня радить, користуватися водою тільки перевіреної якості, краще, бутильованою, обробляти харчові продукти, в тому числі, й термічно, часто мити руки. 

Прокоментувала колишня перша заступниця Головного державного санітарного лікаря й критику намірів влади відновити санслужбу: "Дуже добре, що відновили посаду державного санітарного лікаря, але без служби його праця не буде повноцінно реалізована. Він підписує документи, але їх треба комусь виконувати. Треба сказати, що мало людей розуміють глибоко и докорінно, чим займалася санепідслужба. На сьогодні все знають, що у цій службі працювали епідеміологи, вірусологи. І зараз ці люди дуже знадобилися. Але мало-хто розуміє, навіть із високопосадовців, що у санепідслужбі працювали люди люди, які мали такі дуже інтелектуальні знання і професії, які не завжди всі знали, наприклад, гігієністи дітей-підлітків, гігієністи комунальні, гігієністи з праці. Сьогодні їх практично не існує. Хто на сьогодні займається здоров’ям дітей, проводить наслідковий зв'язок між станом дітей і забрудненням навколишнього середовища? СЕС мала унікальні дані щодо захворюваності за багато років".

Людмила Мухарська переконана, що відновлення роботи СЕС допоможе Україні побороти епідемію COVID-19: "Якщо говорити про коронавірус, то зараз, коли запрацювали лабораторії і підключилися епідеміологи, яких недостатньо, але вони проводять певний аналіз, все ж таки ситуація поліпшується". 

Епідеміологиня Людмила Мухарська прокоментувала поточну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні

Новини по темі