"Сніг білим пір’ям закидав Київ. Гори блискучого і пухнастого вкрили брук, тротуари, покрівлі будинків, димарі. Гірлянди зі снігу звисли на дротах міського телефону та електрики. Віти дерев почали потріскувати під тягарем вогкої, сліпучо-чистої прикраси. Чудове місто Київ одяглося у свій зимовий одяг із блискучого білого хутра".
Гео Шкурупій про зимовий Київ
"Як тебе не любити, Києве мій"
"Як тебе не любити, Києве мій" – пісня-легенда, яку композитор Ігор Шамо і поет Дмитро Луценко написали 1962 року фактично за добу як урядове замовлення. А перший фондовий запис здійснив Юрій Гуляєв, після якого пісня стала, практично, народною.
"Київський вальс"
Пісню замовили Андрію Малишку студенти-медики: вони надіслали поету листа з проханням написати пісню в якій би оспівувалася краса травневого Києва, бо це – час сесії, після якої всі поїдуть додому, а хочеться щось мати на згадку про прекрасне місто. То ж, практично за добу, у співпраці з композитором Платоном Майбородою народився шедевр – "Київський вальс".
"Говорили і курили", Скрябін
Романтику київського метро оспівав Скрябін у пісні "Говорили і курили".
"Київ", Grozovska Band
Один зі знакових символів Києва – фірмовий торт. Його історія почалася 1956-го нібито з помилки кондитера. Звісно, з того часу рецептура змінилася але навіть зараз, за величезної кількості різноманітних смаколиків, "Київський торт" не втрачає своєї популярності. Grozovska band написали пісню "Київ", яка стала саундтреком до фільму "Київський торт".
"Небо над Дніпром", Океан Ельзи
Київ неможливо уявити без схилів Дніпра, який розділив місто на дві частини. Мешканці обох частин сперечаються у своїх перевагах. Проте, не важливо з якого ти берега, лівого чи правого, головне – мирне небо над Дніпром.
ФОТО: УНН