Мобільний додаток

Стартував марафон написання листів з нагоди Дня прав людини

10.12.2019 р., 17:10

Сьогодні у День прав людини стартує глобальна кампанія “Amnesty International” з написання листів людям, чиї права порушені. Вона проходить щороку у понад 200 країнах. Люди пишуть листи підтримки та підписують петиції. Цього року акція проходить на підтримку молоді. На листи від небайдужих людей чекає українка Оксана Мамченко з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та ще 9 молодих людей із різних країн світу.

Речниця “Amnesty International Ukraine” Марія Гур’єва розповіла, що організація пропонує кілька форматів, щоб людина долучилася до марафону. “Є паперові листи та підписи, у нас є координатори в різних містах, які їх збирають. Ці люди організовують події марафону, це люди, які хочуть робити щось практичне, ми їх навчаємо проводити такі події. Якщо людина не має скільки часу, нас є сайт marathon.amnesty.org.ua, де можна зайти і в декілька кліків обрати ті справи, за які ви хочете віддати голос, і залишити онлайн підпис. У кінці акції ми роздруковуємо всі підписи (звісно, без ваших персональних даних), і надсилаємо їх урядам країн. Це можна зробити за той час, поки ви п’єте каву або чай”, — говорить Марія Гур’єва.

Усі протести зараз рухає молодь, навіть школярі, наводить дослідження “Amnesty International” речниця організації. “І одні з найбільших проблем, які цікавлять молодь, це — кліматична криза. Молоді люди розуміють, що у них забирають майбутнє. Через економічні інтереси, ресурси Землі виснажуються. Це на глобальному рівні. На національному ж рівні молодь бентежить корупція, фінансова нестабільність, забруднення і права жінок. Якщо говорити про українців, глобальною проблемою вони назвали забруднення океанів, а національною — корупцію. Коли ми запитали про роль прав людини, респоденти зазначили, що права людини є фундаментальними для України”, — говорить Марія. Усі опитані вважають, що відповідальність за зміну ситуації на краще, лежить на урядах країн.

Минулого року, у рамках такого марафону, до ув’язнених надійшло понад 6 мільйонів листів. Їх не змогла проігнорувати влада країн, де ці люди потрапили у важкі обставини, і були впроваджені зміни.
 

Стартував марафон написання листів з нагоди  Дня прав людини

Новини по темі