Мобільний додаток

Сінкевич планує у суді оскаржити результати конкурсу на посаду голови Держкіно

27.11.2019 р., 14:48

Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінкевич, яка не пройшла останній етап конкурсного відбору на посаду голови Держкіно, оскаржуватиме результати конкурсу в суді. Про це вона повідомила в ефірі Радіо Культура.

За її словами, наразі юристи готують позов на результати конкурсу та лист до Кабінету міністрів, що призначав комісію Держагентства з питань державної служби, яка розглядала її кандидатуру.

Юлія Сінкевич, яка не пройшла фінального етапу відбору на голову Держкіно, бачить кілька шляхів виходу із ситуації, що склалася.

"Наразі готується позов (оскарження результатів) до суду моїм адвокатом, і це буде подано. По-друге, готується лист-звернення до Кабінету Міністрів, тому що уряд призначає комісію Державного агентства з питань державної служби. Ця комісія є незалежним органом. Тому її перелік повноважень визначений Кабінетом міністрів. І, власне, можливе рішення так ad hoc, коли надаються, в порядку виключення, можливості перегляду останнього етапу співбесіді саме цього конкурсу. А є і опція оголошення повторного конкурсу", – розповідає вона.

Нині, за її словами, з головою Національного агентства з питань державної служби Олександром Стародубцевим у них було два етапи переговорів.

"Звичайно, зрозуміло і визнано всіма, що ця процедура проведення конкурсу не є досконалою, бо є такою, що не ставить у рівне становище людей, у яких є досвід роботи на державній службі і тих, у кого немає, але є досвід і розуміння потреб галузі. Також є знання як розробити стратегію, яка приведе до ефективного розвитку галузі. Цей діалог є. Але є нормативні акти, вони не дають багато свободи", – пояснює Юлія Сінкевич.

Читайте також: Акція на підтримку Сінькевич: чи буде повторний конкурс на посаду голови Держкіно?

Нагадаємо, на початку жовтня Кабмін оголосив конкурс на посаду голови Держагентства з питань кіно. Був перелік з 8-ми кандидатів. 17-го листопада вони мали презентувати програми, але до цього часу з претендентів лишилася єдина Юлія Сінкевич. 21-го листопада стало відомо, що вона не набрала необхідної кількості балів під час фінального етапу відбору. Кінематографісти написали листа до президента та прем’єр-міністра, з вимогою переглянути результати співбесіди. Документ зібрав понад 2 тисячі підписів.

22 листопада в ефірі Радіо Культура колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко назвав співбесіду, яку проходила Юлія, "фарсом" і "театром абсурду". Також він поставив під сумнів її легітимність.

Сама ж кандидатка стверджує, що здаватися не збирається і продовжить боротьбу: "Це принципово. І справа вже не в мені зараз, бо це такий ляпас усій кіноспільноті, коли навіть на всіх етапах була підтримка. Міністр культури підтримав мене", – каже Сінкевич. Вона сподівається також на готовність уряду почути кіноспільноту.

На питання ж, чому так сталося, Юлія відповіла, що комісія, яка розглядала її кандидатуру, є незалежною і не є підпорядкованою Агентству з питань державної служби: "Чи я вбачаю якусь упередженість? Як варіант. У мене немає жодних доказів поки що або підстав. Я подала інформаційний запит і поки що не отримала всієї оцінки. Оцінки експертів комісії зашифровано - незрозуміло, чиє ім’я та прізвище ховається за цими балами". 

фото - facebook.com/julia.sinkevych

Сінкевич планує у суді оскаржити результати конкурсу на посаду голови Держкіно

Новини по темі