Мобільний додаток

Для чого Лукашенку "стерильний" парламент – коментує Ігар Тишкевич

20.11.2019 р., 11:15

У Білорусі минулої неділі відбулися чергові парламентські вибори. Ігар Тишкевич, експерт програми «Міжнародна та внутрішня політика» Українського інституту майбутнього в ефірі Українського радіо прокоментував поточну політичну ситуацію в Білорусі.

Як відзначив Ігар Тишкевич, Лукашенко сформував свій парламент, який вже назвали стерильним, тому що відвертих опозиціонерів там не було.

"Це було прогнозовано. По-перше, білоруські опозиційні партії навіть не спромоглися виставити кандидатів по кожному округу. По-друге, вони йшли на вибори для того, щоб, як вони самі казали, показати, що вони ще існують. А третє – це реакція Євросоюзу: вже зранку наступного дня, коли були підведені лише попередні підсумки виборів, Євросоюз заявив, що погоджені домовленості про спрощення візового режиму з Білоруссю, – прокоментував експерт. – Лукашенко сформував парламент з прицілом на наступні президентські вибори, які відбудуться уже 2020 року. Можливе погіршення відносин з РФ, для цього йому потрібен стерильний парламент".

Ігар Тишкевич не виключає імовірності зміни Конституції Білорусі. Це, на його думку, робитиметься з прицілом на наступні вибори.

"Білоруську владу цікавить у тому числі і досвід України зі створення політичних проєктів, наприклад, створення політичної партії з нуля. Швидше за все, у разі вдалого розвитку подій білоруси у найближчі чотири роки спробують створити декілька партій різного аспекту, від ліберальної аж до "лівого флангу", хто вважатиметься провладною партією", – вважає експерт.

Він додав, що навіть в умовах демократії результати парламентських виборів навряд сильно відрізнялися від нинішніх.

"Білоруська політика перебуває у глибокій кризі. Це криза ідей, криза людей. Навіть програма опозиційних партій здебільшого – це програми, написані з 2001 по 2013 рік. Вони навіть не спромоглися внести якісь корективи до своїх програм. З таким низьким ресурсом вони не взяли б і 15% парламенту", – підсумував Ігар Тишкевич.

Фото: uifuture.org

Для чого Лукашенку "стерильний" парламент – коментує Ігар Тишкевич

Новини по темі