Мобільний додаток

Туман чи смог: більшість території України була покрита туманами

29.10.2019 р., 17:10

Туман чи смог? Про забрудненість повітря і виклики для нашого здоров'я говорили в ефірі Радіо Культура з докторкою медичних наук, професокрою Оленою Турос.

"Всесвітня організація охорони здоров'я зараз дуже багато говорить про програми оцінки здоров'я: які саме фактори ризику існують для того, щоб нашкодити нашому здоров'ю? Як з ними боротися? Як ними управляти? І до основних чинників, які впливають на стан здоров'я населення відноситься і повітря. Мова йде не тільки про атмосферне повітря. Мова йде також про повітря внутрішніх приміщень, про повітря громадських приміщень. Тому що ця тема зовсім не порушується. Порушується тема атмосферного повітря", — зазначила Олена Турос.

Вона наголосила, що, попри побоювання людей, в Україні таки туман, а не смог.

"Я зверталася до наших колег в різних інстанціях, які відносяться до гідрометеорологічних служб, Вони запевнили мене, що це туман. Зважаючи на те, що це туман, то це сезонне явище, яке відбивається на стані приземного шару атмосфери, яким ми з вами дихаємо — це до двох метрів висотою. І воно пов'язане в цьому році, мабуть, з кліматичними явищами", — пояснила експертка.

Туром зауважила, що туман спостерігався не лише у столиці:

"Це стосується не тільки Києва. Це стосується багатьох міст України. І Україна майже на дві третини була покрита туманами. Про це також треба говорити і не казати, що ми тільки в Києві страждаємо".

Фото stolychno.news

Туман чи смог: більшість території України була покрита туманами

Новини по темі