Мобільний додаток

Костянтин Матвієнко про ЦВК: темп призначення говорить про те, що намір провести вибори в ОРДЛО є цілком серйозним

4.10.2019 р., 15:55

Політичний експерт і публіцист Костянтин Матвієнко вважає, що темп призначення членів ЦВК говорить про те, що намір президента Володимира Зеленського таки провести вибори в ОРДЛО є цілком серйозним. Про це він заявив в ефірі Українського Радіо.

Програма:
Ведучі:

Верховна Рада затвердила новий склад Центральної виборчої комісії: 17 кандидатур подав президент Володимир Зеленський, з них 12 — подані від партії "Слуга народу".

Політичний експерт і публіцист Костянтин Матвієнко вважає, що такий склад ЦВК навряд можна назвати самостійним суб’єктом. Він наголошує, що новопризначені члени ЦВК ніколи не працювали у виборчих комісіях жодного рівня.

"Очевидно, що ЦВК буде повністю "ручною". Такий алармістський темп призначення членів ЦВК говорить про те, що намір Зеленського таки провести вибори в ОРДЛО є цілком серйозним. Так само, цілком серйозним є і їхній намір якомога швидше взяти під контроль принаймні великі міста України", — вважає експерт.

Читайте також: Члени ЦВК від опозиції зможуть виносити хіба що "сміття з хати" — Леонід Ємець

Це також, на його думку, є симптомом того, що вибори до органів місцевого самоврядування, Києва й інших територіальних громад країни відбудуться не в жовтні 2020 року, як передбачено чинним законодавством, а, швидше за все, раніше. 

"Хоча жодних законних підстав розпустити наявні ради немає, але ж не було й жодних підстав розпускати й Верховну Раду. Однак, вибори до Верховної Ради цього скликання пройшли дочасно", — зауважує Костянтин Матвієнко.

 

Нагадаємо, 3 жовтня президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду подання щодо нового складу Центральної виборчої комісії. У списку — 17 кандидатур, з них 12 представників фракції "Слуга народу", двоє висуванців "Опозиційної платформи "За життя" і по одному кандидату від "Батьківщини", "Європейської солідарності" та "Голосу".  Сьогодні Верховна Рада затвердила новий склад ЦВК.

Костянтин Матвієнко про ЦВК: темп призначення говорить про те, що намір провести вибори в ОРДЛО є цілком серйозним

Новини по темі