Обирай пісні. Визначай переможця

"Це просто бімба" — спецпроєкт Радіо Культура про феномен шаленої популярності

3.10.2019 р., 14:12

4 жовтня о 19:00 стартує радіодокументальний спецпроєкт "Це просто бімба" на Радіо Культура. У кожному із чотирьох випусків ітиметься про одного артиста української сцени: Alyona Alyona, Вєрку Сердючку, Олега Винника та Дзідзьо.

Автор і ведучий Вадим Карп’як розкриє феномен неймовірного успіху зірок.

"Ми взяли чотирьох героїв, які мають спільну рису. Вони не є поп-зірками в класичному сенсі цього слова, але їхні імена відомі навіть тим, хто не слухає пісень цих артистів. Як ці люди здобули таку велику популярність? Ми намагаємося зрозуміти це разом з експертами. Тут є очікувані експерти — музичні продюсери, але є й філософ, психологиня, культурологиня й музикознавиця. Кожен із них додає свій елемент у цей пазл, — розповідає Вадим Карп’як. — Це наша спроба долучитися до популярного у світі формату "як це працює". Програму "Це просто бімба" можна сприймати і як дослідження української культури, і як інструкцію для входження у світ шоу-бізнесу".

За словами лінійної продюсерки проєкту Наталки Писанки, музика такого формату стала для неї відкриттям.

"Я більше люблю класичну музику, тому переслухати масив музики, якої я зазвичай не слухаю і не сприймаю серйозно — це було важко. Але було цікаво виявити закономірності й "секрети успіху". Проєкт "Це просто бімба" став для мене справжнім викликом! Також я долучилася до роботи як експертка-музикознавиця, коментувала пісні героїв. Для мене сюрпризом, наприклад, став альбом інструментальної музики Андрія Данилка, а також здивувало, що Alyona Alyona спершу читала реп російською мовою", — прокоментувала вона.

На хвилях UA: Радіо Культура переважно не чути поп-виконавців. Продюсерка Ірина Славінська пояснює, чим же так зацікавив феномен їхньої популярності: "Музичні редакції Радіо Культура найчастіше працюють із темами класичної музики, джазу, естради… Водночас давно хотілося попрацювати із чимось новим — наприклад, із тематикою шоу-бізнесу. Але ця царина нас не дуже цікавить сама собою. Натомість цікаво розібрати феномен популярності зірок на запчастини й з’ясувати, чому це працює".

Ведучий Вадим Карп’як зізнається, що спецпроєкт "Це просто бімба" перевершив його сподівання: "Я не думав, що цей проєкт буде таким захопливим, аж до миті, коли почав це робити. Я звик мати справу з популярністю як уже сформованим феноменом, а тут довелося відчути себе інженером, який із кубиків лего складає фігурку поп-артиста".

Програма "Це просто бімба" виходитиме в ефір UA: Радіо Культура в жовтні щоп’ятниці о 19:00.

Слухайте у FM-діапазоні свого міста, на сайті або в мобільному застосунку suspilne.radio.

Новини по темі