Мобільний додаток

Нелегальні хостели в Україні: як з ними боротись — роз'яснюють експерти

15.09.2019 р., 10:55

У Києві лише 30 хостелів працюють легально та сплачують усі податки та збори. Водночас у столиці виявили 233 нелегальні хостели, але реальної кількості таких незаконно працюючих закладів ніхто не знає. Про це заявила заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда. Як дізнатись чи законно працює хостел? Про це в ефірі Українського радіо розповідають голова Асоціації хостелів м. Києва Олена Моцна та адвокат Діна Дрижакова.

Поняття хостелу в українському законодавстві ще не визначене. Сама проблематика хостелів є досить дискусійною і нагальною, можна навіть сказати колізійною. Про це розповіла Діна Дрижакова.

"Насамперед Конституція України, яка є у нас прямою нормою права, гарантує право власності. Тобто використання безпосередньо власником квартири чи будинку на власний розсуд. Але в Конституції, Цивільному кодексі, законодавчих актах, які гарантують право власності, також містяться норми, які вказують на те, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та інтересам громадян, і в першу чергу інтересам суспільства. Це питання є досить колізійним навіть в одній нормі. Як можна боротися із хостелами? Це питання суду, питання звернення до поліції і питання використання права власності не за призначенням", — розповіла вона.

Діна Дрижакова роз'яснила, яким має бути звернення до суду: "Потрібно зібрати ряд доказів, які можуть бути різноманітними. Це можуть бути звернення мешканців до поліції, це може бути заява із підписами мешканців будинку. Їх може бути декілька. Це можуть бути фотографії безпосередньо хостелу — можливо не зсередини, а безпосередньо коли до нього заходять люди. Це можуть бути і оголошення щодо здачі в оренду приміщень". 

Олена Моцна теж підтвердила, що зараз кожен може відкрити хостел на свій розсуд. За її словами, зараз це абсолютно дикий ринок. 

"Ті хостели, які працюють "у білу", оформлюють собі ФОП, далі беруть КВЕД на тимчасове розміщення чи проживання, сплачують податки та туристичний збір. Тобто, це хостели, які мають право бути. У них досить гарні умови проживання. Ці хостели в принципі не заважають сусідам, бо домовляються із ними, що беруть на себе ремонт під’їздів, що матимуть звукоізоляцію тощо. Це щодо квартирних хостелів. Ті, де окреме приміщення, абсолютно всі мають однакові документи. Сьогодні хостели — це малий бізнес, який приносить дохід. До того ж нам в будь-кому випадку треба кудись розміщувати туристів. Наші готелі дуже дорогі, а останнім часом туристи хочуть бюджетно зупинятись в Києві та всій Україні. Хостели повинні існувати так, як вони існують у всьому світі. Для цього треба, щоб наші депутати ввели поняття "хостел", яке ми вже дуже давно склали всією Україною", — розповіла Олена Моцна.

Нагадаємо, що новими державними будівельними нормами (ДБН) щодо житлових будинків заборонено розміщувати в житлових будинках готелі та хостели. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Джерело: unsplash

Нелегальні хостели в Україні: як з ними боротись — роз'яснюють експерти

Новини по темі