Мобільний додаток

ЄСПЛ розглядає позов України проти Росії: адвокат розповів, що сьогодні відбуватиметься в суді

11.09.2019 р., 11:15

У Великій палаті Європейського суду з прав людини сьогодні розпочалися слухання у справі України проти Російської Федерації щодо незаконно окупованого Криму. Що сьогодні розгляне суд? Як довго триватиме розгляд українського питання? Про це в ефірі Українського радіо розповів адвокат Регіонального центру прав людини Сергій Заєць.

Україна подала початкову заяву ще п’ять років тому, 13 березня 2014 року. Однак Сергій Заєць переконаний, що такий строк розгляду для міжнародних органів не є надто великим. 

"Якщо порівнювати з практикою розгляду інших справ, то цей строк є доволі прийнятним. Зараз Європейський суд з прав людини зміг опрацювати матеріали і розпочати розгляд. Єдине, що засідання могло відбутися приблизно півроку тому, в лютому, але на той момент його було відкладено", — розповів він. 

За його словами, сьогодні Європейський суд заслухає пояснення сторін і, можливо, дослідить якісь докази свідків. Також суд матиме можливість поставити запитання представникам сторін.

"Це все. Ми не побачимо якогось результату чи якихось коментарів посадових осіб по суті справи", — розповів він. 

Сергій Заєць зазначив, що розгляд справи щодо незаконно окупованого Криму може тривати і до десяти років. 

"Проте з тих коментарів суддів Європейського суду, які я чув, суд має намір доволі швидко розглянути цю справу. Але це не означає, що навіть за рік ми отримаємо рішення", — додав він.

За словами експерта, зараз будуть вирішувати процедурні чи процесуальні питання стосовно прийнятності скарг стосовно того, чи має суд компетенцію розглядати цю справу. "Зокрема, одним з найважливіших питань є те, з якої дати Російська Федерація несе відповідальність за все, що відбувається в Криму: з кінця лютого 2014 року, як це стверджує уряд України, чи з моменту проведення так званого референдуму, тобто з 16 березня 2014 року, як це визнає РФ", —  додав Сергій Заєць.

Велика палата Європейського суду з прав людини 11 вересня проведе слухання у кримській справі "Україна проти Росії", зокрема йтиметься про порушення прав людини на анексованому півострові.

Джерело: Вікіпедіа 

ЄСПЛ розглядає позов України проти Росії: адвокат розповів, що сьогодні відбуватиметься в суді

Новини по темі