Обирай пісні. Визначай переможця

У новому сезоні на Радіо Культура — радіофільм про Софію Яблонську

8.08.2019 р., 14:20

Радіо Культура продовжує цикл радіопортретів видатних українців "Світочі епохи". Вже в новому сезоні слухачам представлять радіофільм про українську документалістку, мандрівницю й письменницю Софію Яблонську.

Прем’єра відбудеться 2 вересня о 19:00. Три серії цього радіофільму прозвучать 2, 3 та 4 вересня.

"Дуже щаслива, що Нелля Даниленко пристала на пропозицію зробити радіофільм про Софію Яблонську. Я давно думала, яким чином можна було б підступитися до цієї непростої постаті. Все вирішилося під час відрядження в Париж на Книжковий салон у березні, де на українському стенді видавництво "Родовід" презентувало свою книжку "Теура Софія Яблонська". Цей проєкт поєднує альбом фотографій та три книжки мандрівної прози з літературної спадщини Софії Яблонської. Я слухала виступ Оксани Забужко, котра написала передмову до цієї книжки та розповідала про людину з кіноапаратом — жінку з кіноапаратом, та думала, що тепер точно пора братися до роботи, — зазначила продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська. — Вже в Києві я заручилася підтримкою Лідії Лихач з "Родоводу", яка надала цінну літературу для роботи над сценарієм, та домовилася з Неллею Даниленко про початок підготовки радіофільму. Дуже чекаю на прем’єру".

Трьохсерійний радіофільм "Політ Теури, або Червона Птаха з України" оповідає про першу українку, що здійснила навколосвітню подорож. У Софії Яблонської непересічна біографія: із села Германів нинішньої Львівської області — до Парижа через Лаос, Камбоджу, французький Індокитай, Сіам, Таїті, Австралію, Нову Зеландію та 15 років життя в Китаї. 

"Шкода, що українці мало знають про Софію Яблонську. Тільки зараз починають перевидавати її книжки, а також з`являються публікації про неї. Сила духу й сила волі цієї жінки вражають. Це людина зі стійким характером, і  водночас її ніжність показує її велику різнобарвність. Для мене вона унікальна жінка", — розповіла авторка сценарію й режисерка-постановниця радіовистав Радіо Культура Нелля Даниленко.

Історія Софії Яблонської — уже шоста в циклі радіопортретів видатних українців "Світочі епохи". Ця прем’єра відкриє цикл прем’єр на Радіо Культура в новому сезоні.

Нагадаємо, лінійна продюсерка Радіо Культура Нелля Даниленко та звукорежисерка Будинку звукозапису Українського радіо Олена Єфимчук стали лауреатками Міжнародної премії імені Івана Франка за перемогу в номінації "За кращий твір у радіомовній сфері". Вони отримали премію за створення документально-художнього радіофільму "Валерій Марченко. Дорога до вічності".

У новому сезоні на Радіо Культура — радіофільм про Софію Яблонську

Новини по темі