Обирай пісні. Визначай переможця

Путін заявив, що звільнення моряків не пов’язане з поверненням Росії до ПАРЄ

29.06.2019 р., 12:11

Президент Росії Володимир Путін заявив, що звільнення українських військовополонених моряків не пов‘язували з поверненням російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Як повідомляє УНІАН, про це Путін заявив на прес-конференції за підсумками саміту G20 в місті Осака (Японія).

На питання, чи пов‘язане звільнення українських моряків з поверненням Росії до ПАРЄ і чи справді міністр закордонних справ України Павло Клімкін відхилив пропозицію Росії звільнити українських військових прямо зараз, Путін відповів, що "ні, до чого тут ПАРЄ і українські моряки".

За словами президента Росії, "в спокійному робочому режимі це питання можна вирішити", додавши, що у Росії "є питання щодо деяких людей, які затримані в Україні".

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій.

Президент України Зеленський висловив обурення з приводу дій міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись з главою держави, відповів на ноту Росії щодо полонених моряків, заявивши, що пропозиція РФ судити моряків в Україні за російським законодавством "загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів". Згодом ЗМІ повідомили про домовленість Заходу і Росії, за якою нібито Москва мала звільнити моряків в обмін на повернення російської делегації в ПАРЄ.

Спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер вважає, що пропозиція Росії щодо передачі захоплених нею українських моряків Україні на умовах гарантії, що вони продовжать відбувати призначений російським судом термін в українській в'язниці, є образою правосуддя.

На фото — Володимир Путін, REUTERS 

Путін заявив, що звільнення моряків не пов’язане з поверненням Росії до ПАРЄ

Новини по темі