Мобільний додаток

Українка в США розказала, як консультувала сценариста серіалу "Чорнобиль" і як стала прототипом героїні

13.06.2019 р., 13:56

Американський серіал "Чорнобиль" сколихнув увесь світ своєю правдоподібністю й ще раз нагадав про трагедію в Україні. Сценарист і продюсер серіалу Креґ Мейзін приділяв купу часу, аби відтворити побут часів радянської України. Однією з тих, хто консультував автора "Чорнобиля" була українка в США Дора Хомяк. Про те, як познайомилася з Мейзіном і як стала прототипом білоруської вченої Уляни Хомюк вона розповіла ведучій Радіо Культура Ользі Вернигоренко в програмі "Модуль знань".

Із автором серіалу "Чорнобиль" Креґом Мейзіном Дора Хомяк познайомилася в Прінстоні, коли вони разом працювали на радіо.

Та навіть для Дори бажання сценариста зробити серіал про трагедію на ЧАЕС стала несподіванкою.

"Десь так 2-3 роки тому Креґ мені написав у Twitter, що він починає новий проект і цей проект буде про Чорнобиль. Я була здивована… Якби хтось мене запитав, чи Креґ коли-небудь зробить щось про Чорнобиль чи щось про Україну, я б сказала: ні. Я була здивована, коли він сказав, що береться за цю тему", — зізналася Дора.

За її словами, Мейзін дуже уважно ставився до деталей у серіалі. Тому тоді, коли він вже написав сценарій, він дав його почитати людям, котрі жили в 80-ті роки в Україні, аби ті виправили неточності чи ще щось порадили. Показовим є епізод з котячою їжею. Його й згадала Дора.

"Він говорить про один такий конкретний епізод у першій серії, як хтось годує кота. І Креґ, як американець, написав це в сценарії, що людина бере і йде до кухні й годує свого кота домашнього. То він там написав cat food — харчі для кота. А як вичитували це, то людина, котра там була, сказала: гей, слухай, в 86-87-му році не було cat food, що можна було купити там в крамниці. Просто давалося домашньому коту те, шо сам не з’їв", — зауважила вона.

Читайте також: Як радіація впливає на наше здоров'я — пояснення вченого

Нагадаємо, 5-серійний серіал "Чорнобиль" вже обійшов за популярністю "Гру престолів".

Все інтерв'ю з Дорою Хомяк ви зможете послухати наступного тижня — 20-го червня — в ефірі Радіо Культура в програмі Модуль знань.

Дора Хомяк. Фото Facebook  

Українка в США розказала, як консультувала сценариста серіалу "Чорнобиль" і як стала прототипом героїні

Новини по темі