Мобільний додаток

Славінська: в Україні працюють 428 пунктів для здачі крові, треба зменшити їх кількість

10.06.2019 р., 16:07

В Україні на сьогодні працюють 428 пунктів для здачі крові, але їх кількість потрібно зменшувати. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" заявила керівник відділу безпеки крові та донорства ДУ "Центр громадського здоров'я" МОЗ України Ірина Славінська. 

Ведуча:

Галина Бабій

"Зараз наша місія на рівні держави — покомунікувати станції та лікарні, які споживають компоненти крові, і досягнути одного та великого ефекту, а саме — безпечна та доступна кров для всіх пацієнтів, які її потребують", — зазначила Ірина Славінська.

Славінська зауважує, що якість крові не залежить лише від лабораторного оснащення.

"Якість крові не залежить лише від лабораторного оснащення. Вона залежить того, який донор приходить і з якою мотивацією. Україна робить акцент на тому, що має бути безоплатний, добровільний і регулярний донор, який свідомо робить крок до того, що хоче оздоровити свій організм і врятувати комусь життя", — сказала вона.

Читайте також — Створення єдиного Національного реєстру донорів крові розпочнуть цього року — Стефанишина

Славінська додала, що зараз важливо запровадити медичну інформаційну систему про кров.

"Сьогодні у нас є 428 пунктів, де можна здати кров. Навіть з економічної точки зору це не досить вигідно. Їхню кількість потрібно зменшувати. Крім того, між цими пунктами немає ніякого зв’язку. Тому одне із наших  завдань — побудувати медичну інформаційну систему, яка поєднає у єдину систему всю інформацію про наявність, про безпечність, про шлях крові від вени донора до вени пацієнта. Здорова людина може бути донором кожні два місяці і рятувати людей. Це дуже швидко і безболісно", — прокоментувала вона.

Крім того, вона також зауважила, що гасло цьогорічного дня донора — "Безпечна кров для всіх".

"Всесвітня організація охорони здоров’я щороку встановлює тематику дня донора. Цього року це "Безпечна кров для всіх". Акцент робиться на регулярності, свідомості донорів, на те, як підвищити цю регулярність, як спеціалісти мають себе поводити під час переливання, щоб це була приємна процедура, чи ручним є шлях для донора. У цю тематику також входить організація виїзних бригад, а також залучення державних та місцевих органів влади для популяризації такого донорства. Крім того, цього року МОЗ спільно з Центром громадського здоров'я каже, що з 11 червня можна приходити у міський центр крові міста Києві і долучитися до тижня донорства", — сказала Славінська.

Зазначимо, що 14 червня — Всесвітній день донора.

Прослухати повну версію.

На фото — Ірина Славінська

Славінська: в Україні працюють 428 пунктів для здачі крові, треба зменшити їх кількість

Новини по темі