Мобільний додаток

Чому не відбулась відставка Гройсмана — коментує нардеп

30.05.2019 р., 19:22

Народний депутат України, член депутатської фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Олександр Бригинець в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" прокоментував, чому Верховна Рада не проголосувала за відставку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Ведучі:

Олена Зелінченко, Юрій Табаченко

"Причини є дві. Перша — наша держава є парламентсько-президентського типу. Прем’єр-міністр складає повноваження на вимогу парламенту, на вимогу зміни коаліції, а не на вимогу президента. Такий випадок уже був, коли у 2010 році прийшов Янукович, вирішив під себе перелаштовувати парламент, відкликав уряд. У даному випадку була така сама спроба. Я не знаю, чому на це повівся Гройсман, чим його зачепили. Мені здається, що  він повівся не досить правильно. коли почав реагувати на звинувачення президента, хоча його посада визначається парламентом, а не президентом", — зазначив Олександр Бригинець.

Надродний депутат наголосив, що "і Конституція, і закони підтверджують, що прем’єр-міністр складає повноваження перед наступним прем’єр-міністром, який прибуває тоді, коли створено нову коаліцію, або приходить новий парламент, у якому є нова коаліція, і тоді старого прем’єра звільняють".

Бригинець зауважив, що є загроза передачі повноважень Кабінету міністрів до Ради національної безпеки та оборони України.

''По-друге, якщо ви чули заяви секретаря РНБО Данилюка, він говорив про те, що РНБО буде займатись економічними питаннями та широким спектром питань. І виникає питання, як вони будуть цим займатися, якщо для цього є Кабінет міністрів. Мені здається, розгадка була проста: уряд відправляться у відставку, міністрів немає, а є лише виконуючі обов’язки, і економіка керується у ручному режимі Адміністрацією президента або РНБО'', — сказав він.

Нагадаємо, 20 травня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку. Проте 30 травня Верховна Рада не схвалила його відставку.

Прослухати повну версію.

Володимир Гройсман у Верховній Раді, фото - rada.gov.ua

Чому не відбулась відставка Гройсмана — коментує нардеп

Новини по темі