Більше новин
- 21:20
- "Я не залишуся осторонь". Юлія Федір про Український культурний фонд, співпрацю держави з приватним сектором і сучасну українську культуру
- 15:40
- МВФ поліпшив економічний прогноз для України та світу. Що це означає для простих українців?
- 13:45
- "Продаж помади впав на 70%". Експерт розповів про те, як пандемія вплинула на онлайн-торгівлю, які товари стали популярними, що українці перестали купувати
- 12:40
- Телефонні шахраї: експерти про те, як не стати жертвою афери
- 11:30
- Гривня чи долар: в які валюті зберігають свої заощадження українські посадовці. Коментує експерт
Чому не відбулась відставка Гройсмана — коментує нардеп
Народний депутат України, член депутатської фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Олександр Бригинець в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" прокоментував, чому Верховна Рада не проголосувала за відставку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Ведучі:
Олена Зелінченко, Юрій Табаченко
"Причини є дві. Перша — наша держава є парламентсько-президентського типу. Прем’єр-міністр складає повноваження на вимогу парламенту, на вимогу зміни коаліції, а не на вимогу президента. Такий випадок уже був, коли у 2010 році прийшов Янукович, вирішив під себе перелаштовувати парламент, відкликав уряд. У даному випадку була така сама спроба. Я не знаю, чому на це повівся Гройсман, чим його зачепили. Мені здається, що він повівся не досить правильно. коли почав реагувати на звинувачення президента, хоча його посада визначається парламентом, а не президентом", — зазначив Олександр Бригинець.
Надродний депутат наголосив, що "і Конституція, і закони підтверджують, що прем’єр-міністр складає повноваження перед наступним прем’єр-міністром, який прибуває тоді, коли створено нову коаліцію, або приходить новий парламент, у якому є нова коаліція, і тоді старого прем’єра звільняють".
Бригинець зауважив, що є загроза передачі повноважень Кабінету міністрів до Ради національної безпеки та оборони України.
''По-друге, якщо ви чули заяви секретаря РНБО Данилюка, він говорив про те, що РНБО буде займатись економічними питаннями та широким спектром питань. І виникає питання, як вони будуть цим займатися, якщо для цього є Кабінет міністрів. Мені здається, розгадка була проста: уряд відправляться у відставку, міністрів немає, а є лише виконуючі обов’язки, і економіка керується у ручному режимі Адміністрацією президента або РНБО'', — сказав він.
Нагадаємо, 20 травня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку. Проте 30 травня Верховна Рада не схвалила його відставку.
Прослухати повну версію.
Володимир Гройсман у Верховній Раді, фото - rada.gov.ua
